Newsletter

Biznes i finanse

Wybitne osiągnięcia przynoszą Risen Energy 3 nagrody branżowe

07.05.2021, 17:21aktualizacja: 07.05.2021, 17:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NINGBO, Chiny, 7 maja 2021 r. /PRNewswire/ -- W ostatnim czasie w Pekinie odbyła się trzecia edycja seminarium poświęconego trendom w fotowoltaice i niezawodności technologicznej. Wydarzenie to, zorganizowane we współpracy ze Stanowym Głównym Laboratorium Tworzyw i Technologii Fotowoltaicznych oraz Molowych Paneli Fotowoltaicznych zgromadziło ekspertów z branży i kierownictwo spółek działających na rynku fotowoltaiki. Dyskutowano na temat tendencji pojawiających się w zakresie rozwoju technologii fotowoltaicznej, w ramach dążenia do odegrania głównej roli w osiągnięciu bliźniaczych celów wyeliminowania szczytowych wartości emisji dwutlenku węgla i osiągnięcia neutralności węglowej.

Firmę Risen Energy Co., Ltd, jednego z liderów w branży, zaproszono do udziału w seminarium, podczas którego spółkę uhonorowano trzema nagrodami. Jedna z nich, nagroda dla najlepszego dyrektora ds. technicznych, trafiła do Liu Yafenga, dyrektora Risen Energy ds. badań i rozwoju. Dążąc do wyprzedzenia trendów branżowych, Liu Yafeng i zespół Risen Energy ds. badań i rozwoju wzięli udział w konkursie na najlepsze krzemowe ogniwa fotowoltaiczne o wielkości 210 mm oparte na heterozłączach. Pomimo kilku problemów technicznych, zespołowi udało się opracować wysoko wydajne moduły tytanowe i oparte na heterozłączach, dzięki którym branża wkroczyła w erę 5.0 i 6.0. Przewiduje się, że w przyszłości połączenie ogniw tytanowych i heterozłączy pozwoli na wprowadzenie branży w erę 7.0.

Flagowe tytanowe moduły Risen Energy oparte na ogniwach o wielkości 210 mm pozwalają na jeszcze większe obniżenie kosztów instalacji przy jednoczesnym zwiększeniu mocy o około 2-3% dzięki zastosowaniu przełomowej technologii MBB. Zastosowanie niskotemperaturowej, nieniszczącej technologii cięcia pozwala na skuteczne ograniczenie ryzyka wystąpienia mikropęknięć w modułach, a jednocześnie, zapewnia wyższy poziom stabilności, pozwalając na różnorodne zastosowania. Doskonała wydajność i wyjątkowa jakość sprawiły, że seria modułów tytanowych zdobyła uznanie klientów, a także szturmem podbiła rynek zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży. Z tych samych powodów, serię wyróżniono tegoroczną nagrodą Golden Module Award. Risen Energy zdobyło także nagrodę dla przedsiębiorstwa innowacyjnego technologicznie (ang. Technology Innovation Enterprise) za osiągnięcia w stosowaniu technologii modułowej i doskonaleniu produktów.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1497136/image.jpg

Źródło: Risen Energy Co., Ltd

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.05.2021, 17:21
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ