Newsletter

Biznes i finanse

Xinhua Silk Road: autonomiczny powiat Huanjiang Maonan w południowych Chinach zwraca się ku tradycyjnej kulturze mniejszości etnicznej i swoim walorom turystycznym w celu budowy międzynarodowego turystycznego miasta

23.07.2021, 13:34aktualizacja: 23.07.2021, 13:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire - Festiwal Fenlong
PR Newswire - Festiwal Fenlong

PEKIN, 23 lipca 2021 r. /PRNewswire/ -- Autonomiczny powiat Huanjiang Maonan, jedyny obszar w Chinach zamieszkały przez przedstawicieli mniejszości etnicznej Maonan, położony w regionie autonomicznym Guangxi Zhuang na południu Chin, podejmuje działania ukierunkowane na budowę międzynarodowego miasta turystycznego opartego na tradycyjnej kulturze mniejszości etnicznej i bogatych walorach turystycznych.

Grupa etniczna Maonan jest jedną z 28 chińskich grup etnicznych o niewielkiej liczebności. Około 70% przedstawicieli ludności Maonan (64500) mieszka w powiecie Huanjiang.

Ta grupa etniczna może poszczycić się długą historią i niepowtarzalną kulturą. Sztuka wyplatania kwiecistych bambusowych kapeluszy Maonan, jak również „Feitao” rodzaj rytuału błogosławieństwa, łączącego pieśni ludowe, przedstawienia teatralne, taniec i inne artystyczne elementy, znalazły się na liście krajowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Festiwal Fenlong, znajdujący się w pierwszej dziesiątce festiwali w Guangxi, jest najstarszym i największym festynem ludu Maonan. Odbywa się raz w roku i zazwyczaj trwa od trzech do pięciu dni, obejmując modlitwy o obfite plony.

Tegoroczny Festiwal Fenlong rozpoczął się 25 czerwca i był połączony z wydarzeniami w ramach festiwalu światowego dziedzictwa naturalnego i turystyki kulturowej w celu zapewnienia odwiedzającym możliwości doświadczenia tradycyjnych zawodów sportowych, turniejów szachowych i projektów obejmujących niematerialne dziedzictwo kulturowe grupy etnicznej Maonan, takie jak wyplatanie kwiecistych bambusowych kapeluszy czy rzeźbienie masek.

Powiat Huanjiang również może pochwalić się unikatowymi walorami turystycznymi, z dobrze zachowanym ekosystemem leśnego krajobrazu krasowego. Krajobraz krasowy na tym obszarze został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego w 2014 r.

W minionych latach powiat dynamicznie rozwijał ekologiczne rolnictwo oraz promował turystykę ekologiczną i podróże ukierunkowane na poznanie kultury ludowej i etnicznej, przyciągając coraz więcej odwiedzających, którzy chcą doświadczyć piękna naturalnych krajobrazów i walorów kulturowych.

Powiat Huanjiang jest również znany z dobrego, lokalnego jedzenia, przy czym największą popularnością cieszą się wieprzowina, wołowina i kaczki pochodzące z miejscowych hodowli oraz ryż i grzyby.

W przyszłości powiat nadal będzie podejmował działania na rzecz integracji z sąsiadującymi kręgami gospodarczymi i budowy międzynarodowego miasta turystycznego, które będzie ekologiczne i świetne pod względem rekreacji i kultury, i którego celem będzie promowanie światowego dziedzictwa naturalnego i kulturowego, jak również kolorowej kultury Maonan w kraju i na świecie.

Link do wersji źródłowej: https://en.imsilkroad.com/p/322794.html

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1578511/image.jpg

Źródło: Xinhua Silk Road

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.07.2021, 13:34
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ