Newsletter

Xinhua Silk Road: pierwsza seria nowych całkowicie elektrycznych modeli SAIC Motor MG trafia do Europy

06.09.2022, 14:55aktualizacja: 06.09.2022, 14:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Xinhua Silk Road
PR Newswire/Xinhua Silk Road

PEKIN, 6 września 2022 r. /PRNewswire/ -- Pierwsza partia nowych pojazdów MG Motor z napędem wyłącznie elektrycznym Mulan lub MG4 ELECTRIC, według nazwy stosowanej za granicą, dotarła w piątek do portu w Zeebrugge w Belgii.

Będąc marką czołowego chińskiego producenta samochodów SAIC Motor Corporation Limited, MG oficjalnie zaprezentowała w czerwcu w Chinach model MG MULAN, który otrzymał nazwę od znanej bohaterki ludowej.

Ponad 1000 sztuk pojazdów wyruszyło w lipcu z terminalu Shanghai Haitong, a ich premiera w Chinach i prawie 20 dużych krajach europejskich zaplanowana jest na dzień 13 września. MG planuje również wprowadzenie tego modelu w innych krajach i regionach, w tym w Australii, Nowej Zelandii, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej w 2023 roku, co pozwoli na dotarcie do ponad 80 krajów świata.

Według marki ten całkowicie elektryczny model jest wyposażony w nowy super elektryczny układ napędowy i samodzielnie opracowany przez SAIC Motor akumulator magic cube, który osiąga najwyższy światowy poziom pod względem wzornictwa, bezpieczeństwa, ochrony środowiska i jakości.

Według danych statystycznych Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów, MG przez trzy kolejne lata utrzymywała się na pozycji lidera sprzedaży zagranicznej jednej marki w Chinach. Łączna wielkość sprzedaży zagranicznej przekroczyła 1 milion pojazdów.

Od stycznia do czerwca 2022 r. MG sprzedał w Europie ponad 45 tys. sztuk, plasując się w pierwszej dziesiątce marek na rynkach pojazdów z napędem wyłącznie elektrycznym w Szwecji, Norwegii i innych krajach.

W 2022 roku koncern SAIC wzmocnił swój udział w rynku nowych źródeł energii w Europie i aktywnie wprowadził na rynek szereg produktów elektrycznych, podczas gdy w Europie ma powstać 800 oddziałów obsługi sprzedaży. Według SAIC Europa ma stać się pierwszym rynkiem, który zrealizuje cel sprzedaży ponad 100 tys. pojazdów za granicą do 2022 roku.

SAIC zamierza sprzedać w tym roku ponad 800 tys. pojazdów za granicę, zwiększając tym samym tempo rozwoju inteligentnej produkcji w Chinach na rynkach zagranicznych.

Link oryginału: https://en.imsilkroad.com/p/329820.html

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1891505/1.jpg

Źródło: Xinhua Silk Road

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.09.2022, 14:55
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.