Newsletter

Biznes i finanse

Xinhua: w Chengdu odbyły się 11. Targi Promocji Inwestycji w Zachodnich Chinach, zakończone podpisaniem 758 projektów

20.09.2021, 08:45aktualizacja: 20.09.2021, 08:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

CHENGDU, Chiny, 17 września 2021 r. /PRNewswire/ -- Według Xinhua, Nowa Era Chin, Nowe Możliwości dla Chin Zachodnich. Po południu 16 września w Chengdu, w prowincji Syczuan, odbyły się 11. Targi Promocji Inwestycji w Chinach Zachodnich oraz Ceremonia Podpisania Umów Dotyczących Projektów Współpracy Gospodarczej (zwane dalej „11. Targami Promocji Inwestycji w Chinach Zachodnich”).

Po przeprowadzeniu wstępnych negocjacji, w ramach Targów Promocji Inwestycji Chin Zachodnich podpisano 758 projektów współpracy z inwestorami krajowymi i zagranicznymi. Wśród nich, 11 reprezentatywnych projektów wytypowanych przez wszystkie strony, zostało podpisanych bezpośrednio podczas targów. W celu dalszego rozpowszechniania nowych możliwości rozwoju zachodnich Chin oraz promowania krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw, które koncentrują się na regionie zachodnim, wchodzą do niego i tam inwestują, odpowiednie zachodnie prowincje (powiaty, gminy) oraz Korpus Produkcyjno-Budowlany Xinjiang skoncentrowały się na charakterystycznych, lokalnych, atrakcyjnych gałęziach przemysłu oraz strategicznych, rozwijających się branżach, jak również na kluczowych obszarach infrastruktury i istotnych reformach, oraz uruchomiły 2 445 projektów inwestycyjnych w celu przyciągnięcia inwestycji zagranicznych o łącznej wartości ponad 4,3 bln juanów.

Projekty podpisane w Syczuanie na Międzynarodowych Targach Zachodnich Chin wyróżniają się trzema głównymi cechami. Przede wszystkim, nowoczesne projekty przemysłowe „5+1” stały się głównym celem inwestycji. Wśród zakontraktowanych projektów 49,8% całkowitej wartości stanowiły nowoczesne projekty przemysłowe „5+1” z zakresu informacji elektronicznej, produkcji sprzętu, żywności i napojów, nowoczesnych materiałów, energii i przemysłu chemicznego oraz gospodarki cyfrowej, które były przedmiotem zainteresowania inwestorów. Tymczasem prywatne przedsiębiorstwa stały się głównym motorem inwestycji. Wśród przedsiębiorstw inwestujących w Syczuanie tym razem, wartość nakładów inwestycyjnych przedsiębiorstw prywatnych stanowiła 81,3% całkowitej wartości umowy. Relatywnie wysoki udział stanowiły znaczące projekty inwestycyjne. Zakontraktowana liczba projektów o wartości inwestycji od 1 do 3 mld juanów stanowiła 29,4% całości, natomiast kwota projektów o wartości inwestycji powyżej 3 mld juanów, odpowiadała 36,5% całości.

Jak poinformowano, Międzynarodowe Targi Zachodnich Chin stanowią ważną platformę promocji inwestycji zbudowaną przez Chiny w regionie zachodnim. Oprócz organizacji 11. Międzynarodowych Targów Zachodnich Chin, na targach tych odbył się również szereg działań promujących inwestycje.

Źródło: Xinhua

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.09.2021, 08:45
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ