Newsletter

YouLend zawiera umowę z J.P. Morgan, w ramach której do małych i średnich przedsiębiorstw trafi dodatkowe 4 mld GBP finansowania

08.02.2024, 13:09aktualizacja: 08.02.2024, 13:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

LONDYN, 8 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- YouLend, czołowa globalna platforma finansów wbudowanych, poinformowała o sfinalizowaniu umowy prywatnej sekurytyzacji z J.P. Morgan w charakterze wierzyciela uprzywilejowanego i Castlelake, L.P jako emitentem długu podporządkowanego. Dzięki temu YouLend będzie mogła udzielić małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) dodatkowego finansowania opartego na przychodach w łącznej kwocie 4 mld GBP. Środki dostępne będą za pośrednictwem globalnych stron e-commerce, spółek technologicznych i dostawców usług płatniczych, takich jak Amazon, Dojo, eBay czy Just Eat Takeaway.com.

Współpraca z J.P. Morgan pokazuje, że YouLend zależy na zasilaniu MŚP podmiotów stanowiących trzon gospodarki - poprzez niwelowanie luki w ich finansowaniu. Zaawansowany model decyzyjny YouLend, który bazuje na sztucznej inteligencji, zwiększa inkluzywność finansową, precyzyjnie obrazując sytuację przedsiębiorstw i otwierając dostęp do finansowania najbardziej go potrzebującym MŚP.

Komentarz Andersa Torpe Christoffersena, dyrektora finansowego YouLend:

„Zawarcie współpracy z J.P. Morgan to ważny kamień milowy dla YouLend. Dzięki niej będziemy mogli udzielić MŚP dodatkowego finansowania w łącznej kwocie prawie 4 mld GBP, potwierdzając nasze zaangażowanie na rzecz wzrostu i stabilności finansowej tych podmiotów”.

Dzięki finansowaniu od J.P. Morgan, YouLend będzie w stanie zwiększyć wolumen udzielanych pożyczek. To otworzy nowe możliwości dla coraz większej liczby przedsiębiorstw w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, które poszukują łatwego dostępu do usług finansów wbudowanych. Poprzez zmniejszenie kosztów kapitału po stronie YouLend, umowa umożliwi realizację naszych ambicji oferowania globalnym partnerom i współpracującym z nami handlowcom najbardziej konkurencyjnego oprocentowania oraz najkorzystniejszych warunków na rynku. To krok naprzód w naszym zaangażowaniu w rozwój ekosystemu finansów wbudowanych, który służy przedsiębiorstwom na każdym etapie ich rozwoju.

Komentarz Ahmeda Bakkara, dyrektora wykonawczego w Securitized Products Group w J.P. Morgan, dotyczący transakcji z YouLend:

„Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z YouLend w zakresie udzielenia dodatkowych środków. Z optymizmem patrzymy na szanse, jakie otwierają się przed małymi przedsiębiorstwami w Wielkiej Brytanii i Europie dzięki dodatkowej ofercie finansowania na YouLend. MŚP mają ok. 50% udziału w PKB Wielkiej Brytanii, stanowiąc siłę napędową jej gospodarki, dlatego z przyjemnością zawieramy tę transakcję z YouLend, bowiem przyczyni się ona do rozwoju sektora kredytów specjalistycznych i zwiększy dostępność kapitału dla wiarygodnych przedsiębiorstw”.

Jeszcze przed zawarciem umowy platforma YouLend ogłosiła osiągnięcie ważnego kamienia milowego w postaci przekroczenia progu 150 tys. umów finansowania udzielonych MŚP w Wielkiej Brytanii, UE i USA od czasu jej powstania w 2015 r. Według szacunków MŚP, które skorzystały ze wsparcia YouLend, odnotowały 26-procentowy wzrost sprzedaży w okresie 6 miesięcy od czasu uzyskania finansowania, zasilając PKB przychodami rzędu 6,8 mld GBP z kluczowych rynków obsługiwanych przez YouLend.

J.P. Morgan to kolejny, oprócz m.in. AllianzGI i Castlelake, L.P., dostarczyciel kapitału, z którym współpracuje YouLend.

Uwagi dla redaktorów

YouLend

YouLend jest najpopularniejszą platformą finansowania wbudowanego wśród największych na świecie platform handlu elektronicznego i usług płatniczych, w tym eBay, Shopify, Dojo, Mastercard, Google, Just Eat Takeaway.com czy Takepayments.

Aplikacje i interfejsy programowania YouLend pozwalają partnerom rozbudowywać ofertę elastycznych produktów finansowania dla bazy handlowców, nie musząc przy tym ponosić ryzyka kapitałowego.

Dzięki bazującym na sztucznej inteligencji rozwiązaniom YouLend w zakresie oceny ryzyka kredytowego dostęp do preferencyjnego finansowania zyskuje większa niż kiedykolwiek liczba handlowców i MŚP.

Z usług YouLend mogą korzystać podmioty działające w ponad 8 regionach obejmujących Wielką Brytanię, UE i USA. Dowiedz się więcej na temat tego, jak tworzy wartość dla partnerów i ich klientów, na stronie www.youlend.com.

YouLend Limited należy do Banking Circle Group, której większościowym udziałowcem jest EQT.

Źródło: YouLend

KONTAKT:

Jide Adesesan

e-mail: Babajide@madebygiants.io 

tel. +44 (0)79519 44489

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.02.2024, 13:09
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii