Newsletter

Yutong Bus notuje stały wzrost, oczekiwany zysk netto wzrośnie o 7,87 mln USD, do poziomu 23,61 mln USD za 2021 rok, co stanowi przyrost o 10% do 30% rok do roku

20.01.2022, 15:59aktualizacja: 20.01.2022, 16:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Yutong Bus
PR Newswire/Yutong Bus

ZHENGZHOU, Chiny, 20 stycznia 2022 r. /PRNewswire/ -- Yutong Bus Co., Ltd. („Yutong”, SHA: 600066), wiodący na świecie producent pojazdów użytkowych, przeciwstawił się trendom na chińskim rynku autobusowym, realizując własne wyzwanie, jakim było osiągnięcie wzrostu przychodów w roku 2021 na poziomie 0,17%. W ubiegłym roku firma wyprodukowała 42065 autobusów, co stanowi niewielki wzrost o 0,2% w stosunku do roku poprzedniego, natomiast sprzedaż autobusów osiągnęła poziom 41828, odnotowując wzrost o 0,17% rok do roku. Jednocześnie przewiduje się, że wzrost zysku netto w 2021 roku wyniesie 7,87 mln USD do poziomu 23,61 mln USD.

W porównaniu z rokiem 2020, globalny przemysł autobusowy powoli wychodzi z kryzysu, przy czym ogólne wyniki biznesowe wiodących firm autobusowych w Chinach pozostają słabe. Mimo trudnych okoliczności Yutong konsekwentnie utrzymuje się na pierwszym miejscu w branży, napędzając rynek i stymulując innowacje.

W 2021 roku firma Yutong dokonała znaczących przełomów w dziedzinie inteligentnej łączności, autonomicznej jazdy, technologii ogniw paliwowych i zastosowań nowych materiałów. Firma osiągnęła szereg kamieni milowych na drodze do zapewnienia klientom lepszych doświadczeń w zakresie transportu publicznego, w tym:

· wprowadzenie na rynek A6 ‒ małego autonomicznego autobusu z możliwością jazdy autonomicznej na poziomie 4, który był testowany w Katarze i Kazachstanie,

· zdobycie dwóch nagród Red Dot Awards,

· dojście do masowej, komercyjnej eksploatacji autobusu napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi,

· wprowadzenie nowej generacji zasady projektowania standardu bezpieczeństwa autobusów elektrycznych Yutong "YESS".

Yutong kontynuuje podbój rynków zagranicznych. Do tej pory firma przeznaczyła na eksport ponad 80 tys. jednostek oraz stworzyła globalną sieć sprzedaży i usług, obejmującą swoim zasięgiem Europę, Amerykę, Azję Pacyficzną, WNP, Bliski Wschód i Afrykę. Na swoich podstawowych rynkach zbytu Yutong stał się jednym z głównych dostawców autobusów.

Przykładając wagę do własnego rozwoju, Yutong przyjmuje aktywną postawę, jeśli chodzi o społeczną odpowiedzialność biznesu. Odpowiadając na zapotrzebowanie na ekologiczny i niskoemisyjny transport, firma realizowała prace nad autobusami opartymi na nowej energii oraz opanowała trzy nowe technologie energetyczne ‒ oparte na czystej energii elektrycznej, napędzie hybrydowym i wodorowych ogniwach paliwowych, a także technologię autonomicznej jazdy dla pojazdów użytkowych. Łączna sprzedaż ponad 160 tys. autobusów opartych na nowych źródłach energii pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa o 2,133 mld litrów każdego roku, oszczędzając 335 mln metrów sześciennych gazu ziemnego i osiągając łączną redukcję emisji dwutlenku węgla o około 23,25 mln ton.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Yutong Bus.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1730542/image_1.jpg 

Źródło: Yutong Bus

KONTAKT:
Zhenghua Huang
e-mail: huangzhc@yutong.com 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.01.2022, 15:59
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ