Newsletter

Zaawansowane technologicznie akumulatory Gotion wyróżnione certyfikatem „Made In Germany”

19.09.2023, 18:24aktualizacja: 19.09.2023, 18:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Gotion High-tech
PR Newswire/Gotion High-tech
• Oficjalna prezentacja pierwszych akumulatorów wyprodukowanych w Gotion Germany Battery GmbH.

• Stephan Weil, gubernator Dolnej Saksonii, oraz przedstawiciele chińskich i niemieckich władz wspólnie uczestniczyli w ceremonii.

• Spółka Gotion podpisała umowy z licznymi renomowanymi międzynarodowymi przedsiębiorstwami, takimi jak BASF China, ABB, Ebusco i Ficosa.

GÖTTINGEN, Niemcy, 19 września 2023 r. /PRNewswire/ -- Dnia 16 września w Getyndze, słynnym mieście uniwersyteckim w środkowych Niemczech, oficjalnie zaprezentowano pierwszy wyprodukowany tam egzemplarz akumulatora. Było to przełomowe wydarzenie dla pierwszej bazy produkcyjnej i operacyjnej Gotion w Europie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Stephan Weil, gubernator Dolnej Saksonii oraz Cong Wu, konsul generalny Chin w Hamburgu. Tego samego dnia firma Gotion podpisała również umowy o współpracy z uznanymi na całym świecie spółkami, takimi jak BASF, ABB, Ebusco i Ficosa.

Podczas ceremonii uczestniczący w niej goście wspólnie nacisnęli przycisk start, oficjalnie uruchamiając pierwszą zautomatyzowaną linię produkcyjną akumulatorów w niemieckiej bazie Gotion. Kiedy pojazd AGV (z ang. Automated Guided Vehicle - pojazd sterowany automatycznie) powoli przetransportował pierwszy komplet akumulatorów z obszaru testowego wprost do zgromadzonych gości, rozległy się entuzjastyczne oklaski. „Jestem prawdziwym szczęściarzem, to naprawdę wyjątkowy dzień” - skomentował w rozmowie z ponad 200 kolegami Andreas, pracownik fabryki w Getyndze, odpowiedzialny za podpisanie pierwszego pakietu akumulatorów, wyrażając tym samym swoje podekscytowanie i dumę. Oficjalne uruchomienie i eksploatacja linii produkcyjnej akumulatorów dowodzą, że firma rozszerza swoją produkcję i dostawy w Europie. Produkty Gotion oficjalnie dołączyły do grona „Made in Germany”.

„Nasza linia produkcyjna w Getyndze cechuje się wysokim stopniem automatyzacji, z ogólnym współczynnikiem na poziomie prawie 70% i blisko 80% na etapie montażu modułów” - powiedział Ray Chen, wiceprezes Gotion Global. Klaus Gohde, dyrektor generalny fabryki, podkreślił, że pomiędzy zespołem w Getyndze osiągnięto wysoki stopień porozumienia i spójności działań w zakresie promowania transformacji zakładu z branży ICE na branżę akumulatorów w ramach podejścia „One Gotion”. Steven Cai, dyrektor ds. technicznych w Gotion, przybliżył również strategiczne plany inwestycyjne firmy w Europie. Według jego słów obecne moce produkcyjne zakładu w Getyndze wynoszą 20 GWh, a ich osiągnięcie ma nastąpić w czterech fazach. Szacuje się, że po uzyskaniu pełnej operacyjności roczna wartość produkcji wyniesie 2 miliardy euro. Peter Willemsen, dyrektor operacyjny Gotion Global i dyrektor zarządzający niemieckich podmiotów, zaznaczył, że atmosfera współpracy między Chinami i Europą jest niezwykle ważna w wysiłkach na rzecz „ponownej ekologizacji Europy”. Pierwsza linia produkcyjna zakładu rozpoczęła dziś oficjalnie masową produkcję. Na chwilę obecną fabryka otrzymała znaczną liczbę zamówień z Europy. Oczekuje się, że od października będzie już w stanie dostarczać produkty dla europejskich klientów. Do połowy 2024 r. rzeczywista zdolność produkcyjna może osiągnąć 5 GWh. „Wytwarzane w fabryce akumulatory będą przeznaczone do pojazdów użytkowych, systemów magazynowania energii i pojazdów osobowych. Jednocześnie będzie to centrum badawczo-rozwojowe, logistyczne i obsługi posprzedażowej dla europejskiej bazy produkcyjnej i operacyjnej Gotion” - powiedział.

Wysoki popyt na zamówienia wyraźnie uwidocznił się podczas ceremonii podpisania umów. 16 września ta niezwykle zaawansowana technologicznie firma podpisała z pięcioma znanymi na całym świecie przedsiębiorstwami umowy o współpracy odnoszące się do rozmaitych aspektów, takich jak materiały akumulatorowe, rozwój produktów oraz dostawy produktów dla przemysłu motoryzacyjnego i magazynowania energii. Współpraca Gotion z BASF China będzie się koncentrować na projektach związanych z surowcami do produkcji akumulatorów. Gotion wraz z ABB ze Szwajcarii podejmą współpracę w zakresie dostaw produktów akumulatorowych oraz badań i rozwoju technologii, aby wesprzeć nowe fabryki ABB w Europie i Stanach Zjednoczonych. Kooperacja z Ebusco będzie koncentrować się na rozwoju i produkcji systemów akumulatorów do magazynowania energii oraz projektach magazynowania energii wiatrowej i słonecznej. Ponadto Gotion nawiąże partnerstwo z Ficosa i Idneo w zakresie inteligentnego mobilnego magazynowania energii i ładowania pojazdów, bankowości baterii, recyklingu baterii, BMS i inżynierii dużych zbiorów danych.

Li Zhen, prezes Gotion, wygłosił przemówienie inauguracyjne:

„Dzisiejsze oficjalne wyprodukowanie pierwszego zespołu akumulatorów jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy i pomysłowości wszystkich pracowników fabryki. Z radością planujemy współpracę z europejskimi przedsiębiorstwami w celu promowania redukcji emisji dwutlenku węgla w UE i wspierania dynamicznego rozwoju zarówno nowych pojazdów energetycznych, jak i przemysłu”.

Podczas konferencji Stephan Weil, gubernator Dolnej Saksonii, podkreślił, że silniki były najważniejszymi częściami pojazdów napędzanych paliwem w przeszłości, podczas gdy w przyszłości to akumulatory będą podstawowym wyposażeniem pojazdów elektrycznych. Projekt fabryki w Getyndze zapewnia wyraźną przewagę, umożliwiając Gotion wytwarzanie akumulatorów zasilających, które zaspokoją szerokie zapotrzebowanie rynku w nadchodzących dziesięcioleciach.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2212897/image.jpg

Źródło: Gotion High-tech

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.09.2023, 18:24
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ