Newsletter

Zachęcamy do udziału w konkursie PAP „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”

08.11.2021, 16:25aktualizacja: 08.11.2021, 16:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/Rafał Guz
Fot. PAP/Rafał Guz
Jeszcze przez ponad trzy tygodnie uczniowie i dorośli, którzy pracują z dziećmi, mogą zgłaszać się do konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Wśród uczestników, którzy nadesłali swoje prace w październiku, rozlosowano dodatkowe nagrody.

W październiku nagrodami są głośniki bezprzewodowe. Otrzymują je: Karolina W. z Sosnowca oraz uczniowie IIe i IIIc klasy Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Puławach. Wśród tych, którzy nadeślą swoje prace w listopadzie, zostaną rozlosowane słuchawki bezprzewodowe.

Zgłoszenia do konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” można nadsyłać do 30 listopada. Oczekujemy na prace najlepiej prezentujące zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym oraz rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów i techników na konkurs mogą nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacje, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot.

Z kolei dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą powinni przygotować pracę w formie umożliwiającej jej wykorzystanie w czasie zajęć - np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

W grudniu pięcioosobowe jury oceni wszystkie prace pod względem merytorycznym i wyłoni po trzy najlepsze w każdej kategorii wiekowej.

Uczniowie szkół podstawowych za zajęcie I miejsca mogą liczyć na 1000 zł, II miejsca na 750 zł, a III miejsca na 500 zł. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce - 1200 zł, III miejsce - 750 zł. Dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce - 2000 zł, za II miejsce - 1500 zł, a za III miejsce - 1000 zł. W sumie do laureatów trafi ponad 10 tys. zł.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.11.2021, 16:25
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ