Newsletter

Zendure wprowadza na rynek pierwszy system magazynowania energii słonecznej montowany na balkonach

20.03.2023, 12:29aktualizacja: 20.03.2023, 12:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BERLIN, 15 marca 2023 r. /PRNewswire/ -- Zendure - Jedna z najszybciej rozwijających się firm z branży technologii energetycznych z siedzibą w Dolinie Krzemowej w USA, Chinach i Japonii - wprowadza na rynek SolarFlow, pierwszy system magazynowania energii słonecznej typu plug-and-play do montażu na balkonach. SolarFlow, składający się z koncentratora fotowoltaicznego i maksymalnie czterech akumulatorów, jest kompatybilny z powszechnie stosowanymi balkonowymi panelami słonecznymi, dając użytkownikom mieszkań i apartamentów możliwość magazynowania wartościowej energii słonecznej w ciągu dnia i wykorzystywania jej w nocy. Pojemność do 3 840 Wh wystarcza na nocne zasilanie czteroosobowej rodziny i wszystkich najważniejszych urządzeń.

Rosnące ceny energii są dla wielu osób obciążeniem finansowym, a wezwanie do zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym staje się jeszcze wyraźniej słyszalne. W związku z tym coraz więcej osób zwraca się ku odnawialnym źródłom energii i inwestuje we własne systemy fotowoltaiczne (PV), aby samodzielnie produkować energię elektryczną. Rząd niemiecki również dostrzega potrzebę wspierania rozwoju energetyki słonecznej i od pewnego czasu zwiększa przystępność cenową zakupu systemów solarnych i związanych z nimi systemów magazynowania energii elektrycznej oraz falowników poprzez ich zwolnienie z podatku i umożliwienie konsumentom zaoszczędzenia 19 procent kwoty.

Magazyny energii słonecznej montowane na balkonach - niezależne od producenta, przyjazne dla użytkownika i ekonomiczne

SolarFlow to system magazynowania dla osób dbających o energię i koszty. Instalację można nabyć jako kompletny pakiet z panelem słonecznym i mikrofalownikiem od firmy Zendure. Dzięki kompatybilności z istniejącymi na rynku balkonowymi panelami słonecznymi można go również stosować niezależnie od producenta. Konsumenci, którzy posiadają już panele słoneczne na balkonie i mikrofalownik, mogą w ten sposób łatwo podłączyć SolarFlow do istniejących urządzeń za pomocą złącza MC4. Koncentrator fotowoltaiczny SolarFlow jest wyposażony w moc 800 W, jak również w inteligentny system zarządzania bateriami, który magazynuje nadmiar energii w powiązanych z nim akumulatorach LFP. SolarFlow zapobiega stratom wytworzonej energii i sprawia, że jest ona swobodnie dostępna w nocy. Dzięki temu konsumenci mogą zaoszczędzić do 32% na rocznych kosztach energii.

Najważniejsze właściwości

- Kompatybilność z dostępnymi na rynku kolektorami słonecznymi i mikrofalownikami balkonowymi

- Pojemność magazynowa 960 Wh z jednym akumulatorem i 3 840 Wh z czterema akumulatorami

- Koncentrator fotowoltaiczny o mocy 800 W

- Połączenie z panelem słonecznym i mikrofalownikiem za pomocą złącza MC4

- Maksymalna wydajność energetyczna dzięki podwójnemu śledzeniu punktu maksymalnej mocy (800 W na wejściu/1200 W na wyjściu)

- Inteligentne sterowanie AIoT za pomocą aplikacji

Więcej informacji można znaleźć również na oficjalnej stronie internetowej Zendure.

Zendure

Spółka Zendure jest jednym z najszybciej rozwijających się startupów z sektora technologii energetycznych z siedzibą w centrach technologicznych Doliny Krzemowej w USA i Wielkiego Obszaru Zatoki w chińskiej Dolinie Krzemowej. Celem Zendure jest udostępnienie energii w każdym miejscu i czasie oraz demokratyzacja najnowszych technologii energetycznych. W ten sposób, niezależnie od tego, czy będzie to energia z sieci, czy z poza niej, będzie to czyste i niedrogie rozwiązanie. Od 2013 roku, dzięki wielokrotnie nagradzanemu portfolio solidnych, wszechstronnych i wiodących w branży rozwiązań internetu rzeczy do przechowywania energii w domu, mobilnych elektrowni i rozwiązań akumulatorowych, Zendure pomaga poprawić standard życia ludzi na całym świecie w domu, w pracy oraz podczas zabawy.

https://www.facebook.com/groups/167439306092447 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1879838/Zendure_Addresses_Energy_Insecurity_Semi_Solid_State_Battery_Technology_Logo.jpg 

Źródło: Zendure USA Inc.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.03.2023, 12:29
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.