Newsletter

Biznes i finanse

Zimowy plan lotów na lotnisku w Wiedniu

04.11.2021, 11:00aktualizacja: 04.11.2021, 11:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

(c) Flughafen Wien (1)
(c) Flughafen Wien (1)
Nowe połączenia i zwiększenie częstotliwości lotów na międzynarodowym lotnisku w Wiedniu, to zimowa oferta austriackiej stolicy. Oferta docelowa wzrasta do prawie 90 procent w porównaniu z poziomem sprzed kryzysu w 2019 r., a port lotniczy powraca do ważnej funkcji węzła komunikacyjnego w skali całej Europy.

31 października 2021 r. na międzynarodowym lotnisku w Wiedniu zaczął obowiązywać zimowy plan lotów. Oprócz nowych kierunków i zwiększenia częstotliwości lotów, niektóre linie lotnicze ponownie oferują połączenia, które zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Austrian Airlines dodają po piętnastoletniej przerwie Cancún w Meksyku, a wraz z Male na Malediwach i Mauritiusem na Oceanie Indyjskim oferują trzy słoneczne kierunki długodystansowe. 

Z Wiednia znów będą latać Aegean, Air Cairo, Corendon Airlines, Jet2.com, Pegasus Airlines, Sunexpress, Transavia France i Volotea, a także Air Canada, Ethiopian Airlines, Etihad i SAUDIA.

Wizz Air ponownie wprowadza wiele kierunków do swojej siatki połączeń i rozszerza ją o cztery nowe kierunki. Ryanair oferuje natomiast dziewięć nowych destynacji turystycznych. 2 listopada samoloty irlandzkich linii Ryanair rozpoczęły loty do Gdańska. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

„Zimowy rozkład lotów jest optymistyczny, a oferta miejsc docelowych rośnie. Tej zimy 90 procent celów dostępnych przed pandemią jest bezpośrednio dostępnych, w tym nowe miejsca docelowe, takie jak Cancun, Abu Dhabi, Banja Luka. Plany i zapowiedzi linii lotniczych dają nam nadzieję na 2022 rok, więc na wiosnę spodziewamy się znacznego wzrostu liczby pasażerów” – powiedział Julian Jäger, dyrektor generalny Vienna Airport.

W okresie zimowym 2019 roku w ofercie znajdowały się 172 destynacje, w aktualnym zimowym planie lotów 150. Wiedeńskie lotnisko oferując 125 destynacji w samej Europie powraca tym samym do ważnej funkcji węzła komunikacyjnego, jaką pełni międzynarodowy port lotniczy w Wiedniu w sercu Europy.

Źródło informacji: Eurocomm-PR
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.11.2021, 11:00
Źródło informacji Eurocomm-PR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ