Newsletter

Biznes i finanse

Zlecone: Druga z rzędu umowa podpisana przez Goodman - na budowę drugiego centrum logistycznego Amazon w Niemczech o powierzchni 110.000 m2

25.03.2011, 11:45aktualizacja: 25.03.2011, 11:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

GRABEN, Niemcy, 25 marca 2011 r. /PRNewswire/ - Grupa Goodman (Goodman lub Grupa) poinformowała dziś, że podpisała drugą umowę w ciągu czterech tygodni na budowę centrum logistycznego o powierzchni 110.000 m2 dla firmy Amazon, jednego z wiodących na świecie sprzedawców internetowych. Goodman zrealizuje nowy obiekt w Graben, na południe od Augsburga w Niemczech.

Podpisanie tej ostatniej umowy zbiega się z rozpoczęciem przez Goodman budowy dla Amazon ogłoszonej niedawno inwestycji o powierzchni 110.000 m2 w Rheinbergu, Niemcy. Obiekt ten jest szóstym projektem realizowanym przez Goodman na zlecenie Amazon w Europie.

Prezes Goodman na Europę kontynentalną, Danny Peeters powiedział: "Podpisanie tych dwóch istotnych umów w ciągu czterech tygodni odzwierciedla dynamiczny rozwój firmy w pierwszym kwartale 2011 r. oraz w dalszym ciągu wzmacnia pozycję Grupy jako lidera na rynku nieruchomości logistycznych w Niemczech."

Centrum logistyczne w Graben obejmie ok. 110.000 m2 powierzchni magazynowych i biurowych. Rozpoczęcie budowy nastąpi wkrótce, a jej zakończenie będzie mieć miejsce w czwartym kwartale 2011 r. Goodman nabył ziemie o powierzchni 185.000 m2 w Graben na cele projektu, o dogodnej lokalizacji z bezpośrednim połączeniem z drogą federalną nr 17 (Augsburg - Landsberg/Lech).

Armin Cossmann, dyrektor generalny odpowiedzialny za budowę centrów w Niemczech, wyjaśnił: "Oddział w Graben pomoże firmie Amazon dostarczać zamówienia do swoich klientów szybciej i rzetelniej wspierając przyszły rozwój firmy. W nowym centrum logistycznym obsługiwane będą produkty oferowane przez Amazon.de, w tym produkty multimedialne, elektroniczne, naczynia kuchenne, artykuły gospodarstwa domowego, ogrodowe, dziecięce, zabawki, buty, torby, ubrania, kosmetyki, zegarki i biżuteria, jak również artykuły sportowe, instrumenty muzyczne oraz akcesoria samochodowe."

Martin Sailer, Administrator Okręgu Augsburg, oraz Andreas Scharf, Burmistrz Graben, podkreślają ogromne znaczenie tej inwestycji realizowanej przez Goodman i Amazon dla Graben i okręgu Augsburg.

"Nowe centrum oferujące 1 000 długoterminowych stanowisk pracy to bezcenny impuls dalszego rozwoju gospodarczego naszego okręgu. Obecność firmy Amazon wzmocni możliwości logistyczne naszego regionu oraz całej Bawarii" - powiedział pan Sailer.

Pan Scharf dodał: "Graben wygrał z innymi miejscowościami w staraniach o ten projekt. Świadczy to o naszej silnej logistycznie lokalizacji o znaczeniu strategicznym."

Andreas Fleischer, dyrektor Goodman w Niemczech, powiedział: "W pierwszym kwartale 2011 r. zawarliśmy trzy duże transakcje w Niemczech, realizując projekty dla DB Schenker i Amazon. Ten sukces wynika z dużego zaufania dla zdolności Goodman do zapewniania rozwiązań dopasowanych do potrzeb klientów na rozwijających się rynkach handlu internetowego i logistyki samochodowej.

"Goodman wykorzysta swoją globalną wiedzę realizując ten projekt logistyczny, planując i zarządzając nim tak aby uzyskać zarówno zrównoważoną jak i zorientowaną na inwestycję nieruchomość."

"Centrum logistyczne Amazon w Graben będzie stosować się do wysokich standardów zrównoważonego rozwoju i wydajności oraz zapewni ogromne możliwości zatrudnienia w regionie."

Goodman, dzięki swoim funduszom, jest największym właścicielem nieruchomości logistycznych w Niemczech zarządzającym powierzchnią rzędu 1,5 mln m2.

W Niemczech, Goodman buduje ponad 343.500 m2 powierzchni logistycznych w ramach pięciu projektów, które przekładają się na wartość ok. 190 mln EUR.

Informacje o Goodman

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.goodman.com

Źródło: Goodman Group

KONTAKT:

Majella O Doherty

Communications Manager

tel. +32-2-263-4068

e-mail: Majella.odoherty@goodman.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.03.2011, 11:45
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ