Newsletter

Biznes i finanse

Zlecone: Europejski Urząd Patentowy podtrzymuje swój werdykt na korzyść Terumo w sporze o patent firmy B. Braun

07.04.2011, 18:00aktualizacja: 07.04.2011, 18:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

LEUVEN, Belgia, 7 kwietnia 2011 r. /PRNewswire/ - 30 marca Komisja Odwoławcza Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO, European Patent Office) w Monachium podjęła decyzję o odrzuceniu apelacji firmy B. Braun Melsungen AG ("B.Braun") wobec decyzji Wydziału Sprzeciwów z dnia 1 kwietnia 2009 r. Werdykt z 30 marca oznacza, że pierwotna decyzja Wydziału Sprzeciwów, unieważniająca patent EP 1 363 690 B9 firmy B. Braun na urządzenie ochronne do igły podskórnej, pozostaje w mocy i jest ostateczna.

We wszczętym w roku 2006 postępowaniu sądowym przeciwko Terumo Europe N.V. (Terumo) w Belgii, Terumo Deutschland GmbH w Niemczech oraz Delta Med Srl w Niemczech i we Włoszech, firma B. Braun oskarżyła Terumo oraz Delta Med o naruszenie patentu EP 1 363 690 B9. W odpowiedzi firmy złożyły sprzeciw do EPO w Monachium, domagając się unieważnienia patentu firmy B. Braun.

"Terumo z radością przyjmuje decyzję Komisji Odwoławczej Europejskiego Urzędu Patentowego – powiedział prezydent i prezes zarządu Terumo Europe N.V., Shogo Ninomiya. - Jest ona wyraźnym sygnałem na to, że patenty, aby zachować ważność, muszą być zgodne z zasadami EPO i spełniać pewne wymogi formalne. W tym przypadku, firma B. Braun nie zastosowała się do wymogu niewnoszenia poprawek - do wniosku o patent europejski - zawierających treści wykraczające poza zawartość złożonego wcześniej wniosku".

"Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa specjalistów ochrony zdrowia, cieszymy się, że nasi klienci mogą obecnie bez przeszkód nabyć legalną alternatywę dla bezpiecznych cewników B. Braun " – dodał Ninomiya.

Informacje o korporacji Terumo

Mająca swoją siedzibę w Tokio korporacja Terumo należy do głównych producentów sprzętu medycznego, a jej obroty sięgają 3 mld USD w ponad 160 krajach. Założona w 1921 r. Terumo zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją światowej klasy sprzętu medycznego, w tym produktów wykorzystywanych w kardiochirurgii, procedurach inwazyjnych, transfuzji i leczeniu cukrzycy. Firma produkuje również szeroką gamę systemów do pobierania krwi, igieł oraz strzykawek do terapii dożylnej.

Informacje o Terumo Europe N.V.

W roku 1971 korporacja Terumo założyła swoją europejską siedzibę w belgijskim mieście Leuven. Obecnie, poprzez rozbudowaną sieć lokalnych filii i partnerów biznesowych, Terumo oferuje w Europie ponad 6 000 najwyższej jakości produktów medycznych. Wartość sprzedaży Terumo w Europie przekracza 400 mln EUR (FY10). Więcej informacji o działalności Terumo znajduje się na stronie http://www.terumo-europe.com

Źródło: Terumo Europe N.V.

KONTAKT:

Gaia Banks

manager ds. komunikacji korporacyjnej

Terumo Europe N.V.

tel. +49-6196-80-23-504

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.04.2011, 18:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ