Newsletter

Biznes i finanse

Zlecone: Korbank S.A. rozpoczyna ofertę prywatną, debiut na NewConnect w styczniu 2011 roku

08.12.2010, 10:00aktualizacja: 08.12.2010, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dolnośląski dostawca internetowy, Korbank S.A., rozpoczyna ofertę prywatną i planuje debiut na rynku NewConnect pod koniec stycznia 2011 roku. Spółka ma zamiar pozyskać od inwestorów 850 tys. PLN. Funkcję Doradcy Transakcyjnego pełni firma Certus Capital.

Środki pozyskane z emisji akcji przeznaczone zostaną na umocnienie pozycji rynkowej na obszarze województwa dolnośląskiego oraz dalsze rozszerzanie skali działalności poprzez ekspansję własnych sieci telekomunikacyjnych, a także realizację innowacyjnych projektów Inteligentnego Budynku i Monitoringu Miejskiego.

"Korbank jako dostawca usług internetowych funkcjonuje w rozwojowej i odpornej na wahania koniunktury branży telekomunikacyjnej. Nasza spółka odznacza się sprawdzonym w kilkunastoletniej praktyce modelem biznesowym, opartym o comiesięczne wpływy abonamentowe, dzięki czemu posiadamy stabilną strukturę przychodów. Chcąc zwiększyć dywersyfikację oferty usługowej, opracowaliśmy i wdrożyliśmy unikalną w skali kraju usługę cyfrowej telewizji pakietowej IPTV typu unicast znanej obecnie pod marką Avios. A ponadto podejmujemy się realizacji innowacyjnych projektów, co w oczywisty sposób wpisuje nas w ideę alternatywnego rynku. Wspólnie z naszym Doradcą Transakcyjnym, chcemy dobrać odpowiedni akcjonariat, który zrozumie model biznesowy firmy i potraktuje inwestycję długoterminowo" - mówi Tymoteusz Biłyk, Prezes Zarządu Korbank S.A.

W 2009 r. Korbank S.A. osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 2,8 mln zł i wypracował zysk netto w wysokości 0,6 mln zł. Spółka zamierza utrzymać stabilną dynamikę wzrostu, co znajduje odzwierciedlenie w prognozach na lata 2010-2011, których osiągnięcie będzie w dużej mierze możliwe dzięki środkom pozyskanym z rynku NewConnect.

Korbank S.A. świadczy usługi sieci multimedialnych dla klientów indywidualnych, w ramach których odbiorcom oferowane są pakiety "Triple Play", a także usługi outsourcingu internetowego dla klientów biznesowych opierające się na kompleksowej obsłudze firm w zakresie dostępu do Internetu. Ponadto od marca 2010 r. Spółka oferuje dostęp do cyfrowej telewizji kablowej HD w ramach własnej platformy telewizyjnej Avios dla operatorów internetowych.

KONTAKT:

Korbank S.A.

e-mail: info@korbank.pl

Źródło informacji: Korbank S.A.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.12.2010, 10:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ