Newsletter

Zlecone: Seniorzy Europy cieszą się wolnością InterRail

17.12.2010, 09:00aktualizacja: 17.12.2010, 09:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Globalny Paszport 60+ InterRail zyskuje na popularności.

UTRECHT, Holandia, 17 grudnia, 2010 r. /PRNewswire/ - Grupa Eurail G.I.E., organizacja zajmująca się marketingiem i zarządzaniem produktami firmy InterRail stwierdziła w swoim sprawozdaniu, że wprowadzenie Globalnych Paszportów InterRail 60+ zostało bardzo dobrze przyjęte przez konsumentów w roku 2010.

Wprowadzenie zniżki InterRail 60+ zapewniło połączenie wzrostu i zwiększonej opłacalności dla członków linii kolejowych w trakcie pierwszych trzech kwartałów 2010 roku. "Od momentu wprowadzenia Paszportów dla Seniorów, które miało miejsce na początku roku, przeanalizowaliśmy, że Paszporty 60+ stanowią 3,6% spośród sprzedanych Globalnych Paszportów InterRail - skomentował dyrektor zarządzający Eurail Gropu, Rene de Groot. - Najwyraźniej, paszport tego rodzaju staje się 'hitem' dla ludzi, którzy mają czas na wygodne i komfortowe zwiedzanie Europy koleją, i którzy niejednokrotnie powtórnie przemierzają szlaki wędrówek, jakie w młodości odbyli dzięki InterRail".

Grupa Eurail G.I.E oświadcza również, że sprzedaż Globalnego Paszportu InterRail wzrosła o 11,4% w porównaniu z tym samym okresem w 2009 roku. 76,7% obecnych posiadaczy Paszportów InterRail to młodzi podróżnicy, którzy korzystali z InterRail przez niemal cztery dekady. Dzieci i dorośli powyżej 26 roku życia stanowią pozostałe 19,7%, co dowodzi, że InterRail trafia do wszystkich grup wiekowych.

Podróż koleją pozostaje tak zwanym "zielonym wyborem" - wprowadzenie nowych szybkobieżnych połączeń w Hiszpanii, Francji i Finlandii pozytywnie wpłynie na zmniejszenie czasu podróży oraz środowisko naturalne. Pociągi dalekodystansowe Renfe AVE w Hiszpanii mogą osiągać prędkości rzędu 300-350 km/h. Oznacza to, że posiadacze paszportów mogą podróżować pomiędzy Madrytem a Barceloną 52 razy dziennie i przebyć dystans 638 kilometrów w przeciągu 2 godzin i 38 minut. Tabor "Red Arrow Frecciarossa" należący do przewoźnika Trenitalia, który porusza się na torach szybkiego ruchu (na trasie pomiędzy Turynem, Milanem, Bolonią, Florencją, Rzymem, Neapolem i Salermo) osiąga średnie prędkości 300 km/h. Stałe połączenia pomiędzy Milanem a Rzymem są w stanie przewieźć posiadaczy paszportów 68 razy dziennie, pokonując tym samy dystans 575 kilometrów w czasie 3 godzin. "Jesteśmy świadomi faktu, że konsumenci chcą przemieszczać się z punktu A do punktu B w jak najkrótszym czasie - powiedział de Groot. - Dlatego też przewidujemy, że rozwój sieci naszych udziałowców oraz ich wyjątkowe usługi pozytywnie zaskoczą posiadaczy Paszportów InterRail".

Więcej informacji:

Wspólna strona i pokój prasowy Grupy Eurail: http://www.eurailgroup.com.

Uwagi dla wydawców

Paszporty InterRail są dostępne na http://www.interrailnet.com a także u wszystkich firm kolejowych biorących udział w przedsięwzięciu.

Źródło: Eurail i InterRail

KONTAKT:

Ana Dias e Seixas & Ellie Kingswell

tel. +31(0)30-7516-500

e-mail: pressinfo@eurail.nl

fotobiblioteka Eurail: http://eurail.informationstore.net

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.12.2010, 09:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ