Newsletter

Biznes i finanse

Zlecone: Tablet do pisania Boogie Board(TM) LCD przynosi Europie duże oszczędności w zużyciu papieru

10.02.2011, 17:32aktualizacja: 10.02.2011, 17:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

KENT, Ohio, 10 lutego 2011 r. /PRNewswire/ - Firma Improv Electronics ogłosiła dziś zwiększenie dystrybucji tabletu Boogie Board z ekranem LCD na rynku europejskim. Jest to kolejny krok po podwyższeniu potencjału produkcyjnego w odpowiedzi na wysoki popyt na przyjazne środowisku nośniki, stanowiące alternatywę dla, tradycyjnie używanego do pisania i rysowania, papieru. Tablet Boogie Board stał się tak popularny ze względu na następujące czynniki:

- jest to urządzenie ekologiczne - dzięki brakowi papieru, nie trzeba zużywać materiałów eksploatacyjnych

- pisanie jest bardzo intuicyjną czynnością, gdyż przypomina używanie długopisu i papieru (brak opóźnień, różne grubości linii)

- zapadający w pamięć upominek, dla osób ze wszystkich grup wiekowych, z rewolucyjną technologią odbijania światła w wyświetlaczu za cenę poniżej 40 EUR

Improv Electronics, filia spółki Kent Displays, wprowadziła tablet Boogie Board na rynki Stanów Zjednoczonych i Azji w roku 2010. Prognozy dotyczące sprzedaży za ten rok zostały przekroczone 10-krotnie. W styczniu 2011 r. przedstawiono sześć nowych kolorów urządzenia. Kolejne kolory to złoty i srebrny, które dodane zostaną na wiosnę tego roku.

Tablet Boogie Board ma wiele zastosowań, zarówno w domu jak i w biurze, gdyż stanowi zamiennik notatników, przyklejanych karteczek i papieru do notatek. Uczniowie mogą korzystać z tabletu zamiast papieru i brudzącej kredy oraz tablic wycieranych na sucho, i mogą dzięki niemu pisać/liczyć, rozwiązywać równania, rysować czy grać. Jest to także urządzenie komunikacyjne odpowiednie dla osób z zaburzeniami mowy i słuchu oraz przyrząd rehabilitacyjny dla osób z upośledzeniem fizycznym lub umysłowym. Lekarze z oddziałów urazowych korzystają z niego do zapisywania głównych objawów u pacjenta, jak również innych informacji, które łatwo zapomnieć.

"Bardzo się cieszymy mogąc przedstawić tablet Boogie Board w Europie - powiedział Jon Manke, dyrektor ds. Sprzedaży w Improv Electronics. - Europa to region, w którym, jak nigdzie indziej na świecie, przywiązuje się dużą wagę do ekologicznego stylu życia. Mamy nadzieję, że tablet Boogie Board wraz z jego kolejnymi wersjami i akcesoriami, stanie się nieodłączną częścią tego stylu".

Jak mówił dalej Manke: "Ponieważ tablet cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników z różnych grup społecznych, a jego sprzedaż ulega szybkiemu wzrostowi, spotkał się on też z zainteresowaniem odsprzedawców i dystrybutorów z różnych segmentów rynku, obejmujących m.in. sprzedaż gadgetów, prezentów, wyposażenia biur, produktów do domu czy komputerów, jak również segment dużych sieci handlowych. Osoby, które chciałyby zająć się odsprzedażą/dystrybucją tego urządzenie, proszone są o wypełnienie aplikacji na stronie http://www.myboogieboard.com/retailer-distributor.html.

Tablet Boogie Board wyposażony jest w dotykowy ekran LCD, Reflex(TM) wyprodukowany przez Kent Displays. Ekran, na którym można pisać, w przeciwieństwie do większości wyświetlaczy LCD, wykonany jest z odpornego na uderzenia, elastycznego tworzywa sztucznego. Bez zasilania, ekran Reflex LCD potrafi wyświetlać obraz nieskończenie długo, a do wyczyszczenia ekranu potrzebne jest tylko nieco energii (dostarczanej przez baterię pastylkową, która pozwala wyczyścić ekran 50 000 razy).

Przy sugerowanej, detalicznej cenie sprzedaży wynoszącej 40 EUR (34,95 L), koszt tabletu Boogie Board w przeliczeniu na jedno wytarcie ekranu jest 10-krotnie niższy niż koszt kartki papieru o podobnym rozmiarze.

Tablet Boogie Board można zintegrować z urządzeniami innych producentów (np. klawiaturą komputerową). Klient może także dobrać swój własny kolor i wygląd urządzenia, dzięki czemu urządzenie to doskonale sprawdzi się w celach promocyjnych lub jako upominek firmowy.

Informacje o Improv Electronics

Firmę Improv Electronics powołano w 2010 r. jako filię Kent Displays ds. produktów powszechnego użytku. Kent Displays Inc. została założona w roku 1993 i osiągnęła status globalnego lidera w zakresie badań, rozwoju i produkcji refleksyjnych, nie wymagających zasilania ekranów LCD przeznaczonych do specjalnych, ekologicznych zastosowań, takich jak "elektroniczne skóry", tablety do pisania, karty chipowe i czytniki e-booków.

Więcej informacji o tabletach do pisania Boogie Board z ekranem LCD można uzyskać pod adresem http://www.myboogieboard.com oraz w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/view_play_list?p=48CBB7776A5FB28A.

Zapytania dotyczące odsprzedaży proszę kierować na adres http://www.myboogieboard.com/retailer-distributor.html.

Zostań fanem Boogie Board na Facebooku: (http://www.facebook.com/pages/Boogie-Board/205543785826) i śledź najświeższe informacje w serwisie Twitter (http://www.twitter.com/Boogie_Board).

Więcej informacji o firmie Kent Displays można uzyskać na stronie http://www.kentdisplays.com lub pisząc na adres info@kentdisplays.com.

Boogie Board, Reflex i Push Green to znaki towarowe Kent Displays, Inc.

Źródło: Improv Electronics

KONTAKT:

Kevin Oswald

dyrektor ds. komunikacji

tel. +1-330-673-8784 x161

e-mail: koswald@kentdisplays.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.02.2011, 17:32
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ