Newsletter

Zlecone: Temperatury w dół, a ceny w górę? Gdzie ceny hoteli są aktualnie (nie)korzystne - barometr cen hotelowych za listopad 2010

16.12.2010, 11:10aktualizacja: 16.12.2010, 11:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Norymberga, 16 grudzień 2010 r. - Rok 2010 powoli dobiega końca, ale intensywność podróżowania i planowania podróży bynajmniej nie opada w takim samym tempie, jak temperatury za oknem o tej porze roku. Podczas gdy niektórzy nadal są służbowo w drodze, inni już zdecydowali się na spontaniczną wycieczkę zimową albo nawet zabrali się za planowanie zapotrzebowania hotelowego na przyszły rok.

W których miastach trzeba teraz uważać na ceny? Gdzie dla odmiany ceny noclegów są stosunkowo przystępne? Z tego właśnie powodu hotel.info (http://www.hotel.info), bezpłatny serwis rezerwacji hotelowych, obejmujący ponad 210 000 hoteli na całym świecie, pod koniec roku po raz kolejny postanowił przyjrzeć się cenom za usługi hotelowe.

Aktualny raport pokazuje:

- miasta o znaczeniu międzynarodowym wykazują wzrost cen o ponad 7%

- metropolia New York to najdroższe miasto w porównaniu międzynarodowym, natomiast Praga i Bangkok kuszą niskimi cenami noclegów

- Lizbona znalazła się w środkowym segmencie cenowym

Wyniki barometru cenowego hotel.info w zestawieniu międzynarodowym dla metropolii (ceny w euro)

Nowy Jork jest najdroższym miastem pod względem cen hoteli - wynika to z porównania cen pokoi hotelowych, dokonanego przez hotel.info (http://www.hotel.info) wśród międzynarodowych metropolii. Powyżej 200 euro za dobę musieli zapłacić goście hotelowi, aby przenocować w "Big Apple". Cena ta plasuje amerykańską metropolię na niezagrożonym pierwszym miejscu. Także w Moskwie ceny poszły w górę. Ceny wynoszące w listopadzie160 euro, a w październiku nawet 180 euro, sprawiają, iż nie można nazwać noclegów w stolicy Federacji Rosyjskiej okazją cenową. W Oslo nocleg w hotelu kosztuje prawie 160 euro. W ten sposób norweska stolica awansowała do miana trzeciej w kolejności.

http://www.hotel.de/Press.aspx?mode=article&lng=PL&item=909

Kontakt dla prasy:

hotel.info

Timo Vavrinec

Hugo-Junkers-Str. 15-17

90411 Nürnberg, Deutschland

tel. +49-(0)911-59832-0

fax: +49-(0)911-59832-11

e-mail: presse@hotel.info

http://www.hotel.info

Źródło informacji: APA-OTS

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.12.2010, 11:10
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ