Newsletter

Cichanouska wśród gości Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu

05.09.2020, 18:34aktualizacja: 05.09.2020, 18:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska będzie gościem Forum Ekonomicznego 2020, które odbędzie się w nadchodzącym tygodniu w Karpaczu – poinformowali PAP w sobotę organizatorzy przedsięwzięcia.

Wskazują oni, że po wyborach prezydenckich, które przeprowadzono 9 sierpnia, wydarzenia na Białorusi przyciągają uwagę całego świata. Dlatego - jak podnoszą - Forum Ekonomiczne, które od 30 lat porusza najważniejsze tematy o charakterze politycznym, społecznym i gospodarczym Europy Środkowo-Wschodniej, w bieżącym roku część debat poświęci sytuacji bieżącej oraz przyszłości Białorusi.

Obrady Forum Ekonomicznego w Karpaczu mają być - jak zauważają - okazją do spotkania czołowych postaci białoruskich środowisk demokratycznych i biznesowych.

Organizatorzy Forum przekazali PAP, że w Forum Ekonomicznym udział weźmie Cichanouska. Jak poinformowali, liderka przyjęła zaproszenie organizatorów – będzie to dla niej pierwsza zagraniczna podróż w roli lidera opozycji.

Wśród kilkudziesięciu innych gości z Białorusi na Forum Ekonomicznym będą także m.in. Paweł Łatuszka, Alaksandr Dabrawolski – członkowie Rady Koordynacyjnej ds. Przekazania Władzy na Białorusi, Alaksandr Zarembiuk - Białoruski Dom, Dmitrij Nowikow - Europejskie Radio dla Białorusi i Waliantina Silina.

Wśród prawie 200 tematów paneli dyskusyjnych oraz seminariów, jakie przygotowano na Forum Ekonomiczne, goście z Białorusi wezmą udział w serii debat dedykowanych ich krajowi.

Forum Ekonomiczne odbędzie się w Karpaczu w dniach od 8 do 10 września.

Jak poinformował PAP szef KPRM Michał Dworczyk, w środę 9 września w kancelarii premiera dojdzie do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z liderką białoruskiej opozycji.(PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.09.2020, 18:34
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ