Newsletter

CNNIC wraz z IP Mirror udostępnią chińskie wersje domen ".COM" i ".NET"

01.07.2014, 18:03aktualizacja: 01.07.2014, 18:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nowe domeny najwyższego poziomu umożliwią firmom wyróżnienie się wśród chińskich użytkowników Internetu.

PEKIN, 1 lipca 2014 r. /PRNewswire/ - Organizacja China Internet Network Information Center (CNNIC) przygotowuje się do udostępnienia, wspólnie z IP Mirror, domen najwyższego poziomu w chińskiej wersji językowej, tj. ".Gongsi" (z chińskiego ".COM") oraz ".Wangluo" (z chińskiego ".NET"). Przedsiębiorstwa zainteresowane działalnością na chińskim rynku z pewnością docenią te chińskojęzyczne odpowiedniki ".COM" i ".NET". Publiczna rejestracja nowych domen będzie poprzedzona okresami Sunrise i Pioneer, w których możliwość rejestracji ograniczona będzie wyłącznie do właścicieli znaków handlowych, celem zapewnienia ochrony przysługujących im praw.

"Gongsi" i "Wangluo" to zapisy fonetyczne chińskich wyrazów "Spółka" oraz "Sieć". Aby zobaczyć rzeczywisty chiński zapis nazw domen, należy kliknąć w poniższy link.

Zdjęcie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20140626/123490

Chiny stanowią największą na świecie wspólnotę użytkowników Internetu. W związku z tym udostępniane w języku chińskim domeny najwyższego poziomu będą się wiązać z rosnącą wartością rynkową. Posiadanie domeny zawierającej w swojej nazwie wyraz ".Gongsi” lub ".Wangluo" sprawi, że przedsiębiorstwo stanie się bardziej wiarygodne i łatwiej dostępne na chińskim rynku. Wiodący chiński portal internetowy Sohu w pełni wykorzystał możliwości domen ".Gongsi" i ".Wangluo" w ramach inicjatywy marketingowej związanej z Mistrzostwami Świata 2014. Zhang Chao Yang, dyrektor generalny Sohu, wyjaśnia: "W przeciwieństwie do poprzednich imprez, transmisje z tegorocznych Mistrzostw Świata zostały zdominowane przez urządzenia mobilne oraz strony służące do udostępniania nagrań wideo". Dostępne w języku chińskim strony internetowe Sohu - "Sohu Shijiebei.Wangluo" (http://xn--rhqt05c8kc46p54c.xn--io0a7i) ("Mistrzostwa Świata Sohu") oraz "Baxi Shijiebei.Wangluo" (http://xn--rhqr00bc8gunoxzx.xn--io0a7i) ("Mistrzostwa Świata w Brazylii"), umożliwiły chińskim użytkownikom internetu szybką lokalizację udostępnianych przez Sohu transmisji z Mistrzostw Świata; świadczą one także o samej firmie oraz o jej chęci nawiązania pozytywnych relacji z klientami. Nazwa domeny zawierająca wyraz ".Gongsi" lub ".Wangluo" daje przewagę konkurencyjną wszystkim przedsiębiorcom zainteresowanym działalnością na chińskim rynku.

Aby chronić prawa właścicieli znaków handlowych, początkowe okresy rejestracji ".Gongsi" i ".Wangluo" podzielono na trzy kolejne etapy. W okresie Sunrise (rozpoczynającym się 1 lipca 2014 r.) rejestracja będzie otwarta wyłącznie dla podmiotów figurujących w bazie danych Trademark Clearinghouse (TMCH). W kolejnym okresie Pioneer (od 31 lipca 2014 r.) zgłoszenia rejestracyjne będą przyjmowane od właścicieli znaków towarowych zarejestrowanych w agencjach rządowych. Tego rodzaju uprzywilejowane rejestracje według kolejności zgłoszeń ułatwią właścicielom znaków handlowych ochronę ich własnych marek. Na ostatnim etapie, tj. w okresie Landrush (od 21 sierpnia 2014 r.), pozostali użytkownicy będą mogli brać udział w licytacji preferowanych przez siebie nazw domen, jeżeli na określoną nazwę znajdzie się więcej chętnych. IP Mirror, bliski partner biznesowy CNNIC, udzieli klientom wsparcia w procesie rejestracji oczekiwanej nazwy domen ".Gongsi" (http://www.ipmirror.com/domain/register/%E5%85%AC%E5%8F%B8) i ".Wangluo" (http://www.ipmirror.com/domain/register/%E7%BD%91%E7%BB%9C), umożliwiając im zyskanie przewagi konkurencyjnej.

Logo: http://photos.prnasia.com/prnh/20140626/8521403693LOGO

CNNIC

China Internet Network Information Center (CNNIC) jest państwową instytucją odpowiedzialną za zarządzanie i utrzymanie chińskiej infrastruktury internetowej. Pełniąc rolę krajowego ośrodka informacji sieciowej, organizacja ta skupia się na zarządzaniu Internetem oraz na zarządzaniu, rozwijaniu i ogólnoświatowej wymianie domen (http://www.cnnic.cn).

IP Mirror

Założona w 2000 r. organizacja IP Mirror jest ogólnoświatowym akredytowanym podmiotem rejestrującym domeny o ponad 1000 rozszerzeniach. Organizacja ta zdobyła uznanie i zaufanie dzięki realizacji procesów rejestracji i zarządzania nazwami domen korporacyjnych, posiadając jednocześnie rozległe doświadczenie w udzielaniu firmom wsparcia na rzecz ochrony ich własnych marek internetowych, w szczególności na rynkach azjatyckich (http://www.ipmirror.com).

Źródło: IP Mirror Pte Ltd

KONTAKT:

Xue Ying

tel. +86-010-58812647

e-mail: xueying@cnnic.cn

-

Letitia Thian

e-mail: marketing@ipmirror.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.07.2014, 18:03
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ