Newsletter

Wydarzenia

"Dziennikarze pytają" – debata przedwyborcza PAP już 8 maja

08.05.2024, 18:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - grafika

Niespełna miesiąc przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej spotkają się dziennikarze Gazeta.pl, Onet, WP, PAP, Polska Press, PR24, TVP.info.pl oraz politycy: Andrzej Halicki (KO), Adam Jarubas (Trzecia Droga), Krystian Kamiński (Konfederacja Wolność i Niepodległość), Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Anna Zalewska (PiS).

„Chcemy pokazać, czym kierują się komitety wyborcze, jakie mają plany na kampanię. Żeby Polacy, zanim oddadzą głos w wyborach, poznali opinię polityków na najważniejsze sprawy, które dotyczą nas wszystkich. PAP zawsze jest pierwsza w centrum wydarzeń” - podkreśla Adrian Kowarzyk, reporter działu politycznego PAP.

Zuzanna Dąbrowska, zastępczyni redaktora naczelnego PAP zapewnia, że w debacie padną merytoryczne pytania i odpowiedzi na najważniejsze kwestie dotyczące wyborów europejskich i Unii Europejskiej.

„Rolą PAP jest zarówno informowanie obywateli, jak i dostarczanie dobrych instrumentów analitycznych redakcjom, którym oferujemy nasz serwis. Debata ma spełnić oba cele: umożliwić dziennikarzom udział w pierwszej debacie do Parlamentu Europejskiego, jak i wpłynąć pozytywnie na mobilizację obywateli, którzy zastanawiają się, czy wziąć udział w wyborach” – powiedziała Zuzanna Dąbrowska.

Jej zdaniem wyborcy w Polsce oczekują debat, bo dzięki nim mogą poznać poglądy kandydatów, a nie tylko ogólne deklaracje.  

Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w różnych państwach UE w dniach 6–9 czerwca. W Polsce 9 czerwca będzie wybieranych 53 posłów.

„Dziennikarze pytają" – debata przedwyborcza PAP -  8 maja, godz. 18.

TRANSMISJA:

PAP.pl, YouTube PAP i Facebook PAP.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału