Newsletter

Wydarzenia

Webcast: Jak oszczędzać energię elektryczną z korzyścią dla mieszkańców?

18.08.2023, 11:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

baner
23 sierpnia br. o godz. 13.30 odbył się webcast poświęcony efektywności energetycznej jednostek samorządu terytorialnego zatytułowany „Jak oszczędzać energię elektryczną z korzyścią dla mieszkańców? Skuteczne sposoby dla miasta i gminy”.

Zapraszamy do obejrzenia webcastu.

Gośćmi wydarzenia byli Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju oraz Małgorzata Ciechomska, dyrektorka smart city w Orange Polska.

W trakcie dyskusji poruszono kwestie najskuteczniejszych sposobów na oszczędzanie energii w samorządach ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań smart city. Jak zmniejszyć koszty oświetlenia miejskiego? Jakie rozwiązania smart city są dostępne dla gmin? Co operatorzy telekomunikacyjni mają do zaoferowania miastom w dobie szalejących cen energii?

Porozmawiano też o tym, czy osiągnięcie pełnej niezależności energetycznej przez samorząd jest realne? Z perspektywy włodarza miasta o drodze Lądka-Zdroju do osiągnięcia tego celu opowie jego burmistrz Roman Kaczmarczyk. W zarządzanym przez niego mieście działa gminna farma fotowoltaiczna, która docelowo ma osiągnąć 10 MW mocy. Samorząd w coraz większym zakresie korzysta też z geotermii i z systemu Smart Light do zarządzania oświetleniem ulicznym umożliwiającego zmniejszenie zużycia energii 1200 gminnych punktów oświetleniowych nawet o 60 proc.

Partnerem merytorycznym webcastu jest Orange.
 

Uczestnicy:

 • Małgorzata Ciechomska

  Dyrektorka smart city w Orange Polska
  Image
  Logo
 • Roman Kaczmarczyk

  Burmistrz Lądka-Zdroju
  Image
  logo

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)