Newsletter

Dwie trzecie polskich specjalistów IT może pracować zdalnie

10.02.2019, 13:23aktualizacja: 10.02.2019, 13:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Swoje obowiązki poza biurem może już realizować sześciu na dziesięciu pracowników - wynika z najnowszych badań firmy rekrutacyjnej Michael Page. Dotyczy to w szczególności specjalistów IT.

Choć w Polsce formuła pracy zdalnej wciąż nie jest tak powszechna jak na Zachodzie, z badań firmy Michael Page wynika, że co trzeci ankietowany (33 proc.) korzysta z tego przywileju co najmniej cztery razy w miesiącu, a 35 proc. nie pojawia się w biurze średnio raz w miesiącu bądź rzadziej.

Z najnowszych danych międzynarodowej agencji zatrudnienia Randstad przygotowanych na prośbę szkoły programowania online Kodilla.com wynika natomiast, że w niektórych branżach praca poza biurem to wręcz norma, zwłaszcza w branży IT. "70 proc. ofert dla specjalistów IT, które znajdują się w naszej bazie ogłoszeniowej, zawiera propozycje pracy zdalnej" - zauważył ekspert z Randstad Mateusz Żydek.

Piotr Nowosielski z portalu Just Join IT, w którym można znaleźć oferty pracy dla programistów, z roku na rok zauważa 50-procentowy wzrost liczby ogłoszeń z propozycją pracy zdalnej. "W Polsce taki model oferują już dziesiątki pracodawców. Możliwość pracy zdalnej jest jednak przeznaczona przede wszystkim dla osób z przynajmniej dwu- lub trzyletnim doświadczeniem, posiadających większe umiejętności w zakresie samoorganizacji. W przypadku tzw. juniorów oferty pracy zdalnej spotykane są rzadziej" - zaznaczył.

"Pracodawcy wolą, żeby osoby początkujące wypełniały swoje obowiązki pod ich okiem. Nie chodzi wyłącznie o kontrolę, lecz także o to, aby mogli szybciej przyswoić nową wiedzę, lepiej poznać firmę, zintegrować się z pozostałymi pracownikami oraz nauczyć się pracy w zespole" - wyjaśniła lider zespołu wsparcia absolwentów w szkole programowania online Kodilla.com Ewelina Podhorodecka. (PAP)

lus/ mk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.02.2019, 13:23
Źródło informacji PAP Technologie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ