Newsletter

210. rocznica urodzin Fryderyka Chopina

28.02.2020, 14:50aktualizacja: 28.02.2020, 14:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (1)
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (1)
Już w najbliższą niedzielę 210. rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Data ta zajmuje wyjątkowe miejsce w kalendarzu wydarzeń Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Tradycyjnie, w południe z Żelazowej Woli rozbrzmiewać będzie muzyka Chopina wykonywana na instrumencie historycznym. Recital z Domu Urodzenia Chopina wykona laureat I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, Tomasz Ritter. Wieczorem odbędzie się uroczysty koncert w Filharmonii Narodowej. Wystąpią: Alena Baeva, Vadym Kholodenko, Alexander Rudin, Piotr Szumieł. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w koncertach zaplanowano transmisję na żywo z południowego recitalu w Żelazowej Woli w Programie Drugim Polskiego Radia oraz streaming z Filharmonii Narodowej na oficjalnym kanale Instytutu Chopina na portalu YouTube oraz Facebooku.

Będzie można także zwiedzić Muzeum Fryderyka Chopina oraz Dom Urodzenia Chopina w Żelazowej Woli. Bilety wstępu do obu miejsc w cenie 1 zł będą uprawniały do wzięcia udziału w przygotowanych dla zwiedzających dodatkowych atrakcjach: warsztatach i recitalach fortepianowych.

1 marca 2020 roku

godz. 12.00 transmisja z recitalu fortepianowego Tomasza Rittera

Program Drugi Polskiego Radia

godz. 19.00

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Nadzwyczajny Koncert Kameralny

Alena Baeva - skrzypce

Piotr Szumieł - altówka

Alexander Rudin - wiolonczela

Vadym Kholodenko - fortepian

Program:

Ludwig van Beethoven: Trio fortepianowe B-dur op. 97 „Arcyksiążę”

Wolfgang Amadeus Mozart: Kwartet fortepianowy g-moll KV 478

Fryderyk Chopin: Trio g-moll op. 8

www.bilety.nifc.pl

www.nifc.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.02.2020, 14:50
Źródło informacji Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.