Newsletter

Blisko 1500 paczek z kartkami oraz bonami o wartości 250 zł trafiło do Powstańców Warszawskich

19.12.2018, 13:30aktualizacja: 19.12.2018, 13:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BohaterON z wizytą u kpt. Władysława Rosińskiego -  grudzień 2018, fot. Malwina Dębczyńska
BohaterON z wizytą u kpt. Władysława Rosińskiego - grudzień 2018, fot. Malwina Dębczyńska
Blisko 1500 uczestników walk o stolicę otrzymało od Fundacji Rosa i zespołu kampanii BohaterON świąteczne przesyłki z kartkami od dzieci ze szpitali oraz bonami o wartości 250 zł. Bohaterowie mogą je przeznaczyć na wybrany cel, m.in. zakup leków, żywności czy prezentów. Projekt „Świąteczna paczka dla Powstańca” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z programu „Wdzięczni Bohaterom” Ministerstwa Obrony Narodowej.

Paczki zostały przekazane wszystkim Powstańcom mieszkającym w Polsce i otrzymującym co roku kartki w ramach kampanii BohaterON – włącz historię! Kombatanci nie musieli wcześniej zgłaszać się do organizatorów, wypełniać wniosków czy przedstawiać zaświadczeń o dochodach.

„Za nami finał naszej kampanii – blisko 300 tys. kartek wysłali Polacy do Powstańców Warszawskich. Jednak tuż przed świętami postaraliśmy się o coś dodatkowego. Myśleliśmy, że paczki z laurkami i bonami będą miłym świątecznym dodatkiem, tymczasem okazało się, że nasz gest ma dla Powstańców ogromne znaczenie. Przekazaliśmy 1480 bożonarodzeniowych paczek. Bohaterowie cieszą się przede wszystkim, że otrzymane bony mogą zrealizować w aptekach oraz sklepach z zabawkami, by kupić prezenty dla wnuków i prawnuków” – mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka kampanii BohaterON.

Oprócz bonów, w świątecznych przesyłkach dla Powstańców znalazły się kartki wykonane przez dzieci z 15 szpitali i szkół przyszpitalnych. Na pracach mali pacjenci – oprócz życzeń – pozostawili swoje adresy z nadzieją, że będzie to początek pięknej znajomości.

Część upominków została wręczona Powstańcom podczas gali III edycji kampanii BohaterON 13 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie. Ponadto, realizatorzy projektu złożyli wybranym kombatantom wizyty, wzięli udział w świątecznym spotkaniu we Wrocławiu i Wigilii organizowanej przez Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK. W przekazaniu upominków pomogli żołnierze, harcerze oraz wolontariusze kampanii BohaterON.

Patronat honorowy nad akcją objął Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jej partnerami są Wojska Obrony Terytorialnej, Garnizon Warszawa i Związek Harcerstwa Polskiego.

Link do materiałów prasowych: https://tiny.pl/tq7t7

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.12.2018, 13:30
Źródło informacji BohaterON
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ