Newsletter

Choinka Dobrych Serc - magiczne wydarzenie dla dzieci z domów dziecka

11.12.2017, 16:20aktualizacja: 11.12.2017, 16:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Choinka dobrych serc / fot. 2 Mateusz Mularski
Choinka dobrych serc / fot. 2 Mateusz Mularski
Ponad 220 dzieci z domów dziecka z małych miejscowości wzięło udział w I Finale Choinki Dobrych Serc 11 grudnia w Warszawskim Centrum EXPO XXI, zorganizowanym przez Fundację Dobrych Inicjatyw w ramach autorskiego programu Akademii Dobrych Inicjatyw. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Jednym z najważniejszych wydarzeń Choinki Dobrych Serc był jedyny taki w Polsce wspólny taniec zumby dzieci, prowadzony pod okiem znanego instruktora Oktawiana, który miał na celu przywołać… św. Mikołaja z ogromnym worem prezentów dla każdego dziecka.

Rozdawanie prezentów - cichych marzeń dzieci, o których pisały w listach, zebranych przez Fundację Dobrych Inicjatyw - było najbardziej wyczekiwanym punktem programu. Ponad 300 wolontariuszy pracowało nad spełnieniem przeróżnych życzeń: od helikopterów na pilota, przez deskorolki, aż po kosmetyki czy ubrania. Efektem ich pracy była oszałamiająca radość dzieci, które od razu po otrzymaniu prezentów rozpakowywały je z szerokimi, błyszczącymi oczami.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły uczestnikom wydarzenia pokazy: tańca breakdance grupy Skill Fanatikz Crew oraz magicznych sztuczek znanego z programu "Mam Talent" iluzjonisty Piotra Densiuka. Niemałą sensację wzbudził także wielki tort w kształcie choinki.

"Magia jest tam, gdzie są ludzie, którzy robią rzeczy z pasją. Takim miejscem jest dziś Choinka Dobrych Serc" - podsumowuje wydarzenie Bartłomiej Jojczyk, prezes Fundacji Dobrych Inicjatyw.

Podczas Choinki Dobrych Serc odbyła się także inauguracja programu edukacyjnego Akademii Dobrych Inicjatyw, którego zadaniem jest odkrywanie i rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci z domów dziecka, a w efekcie - motywowanie ich do polepszenia jakości swojego życia.

"Przez Akademię Dobrych Inicjatyw chcemy usamodzielniać dzieci w taki sposób, by w przyszłości bezpiecznie odnalazły się w życiu dorosłym" - mówi przewodniczący Rady Fundacji Dobrych Inicjatyw, Szymon Bubiłek.

Fundacja Dobrych Inicjatyw skupia się na wspieraniu rozwoju, pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży z domów dziecka z małych miejscowości.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.12.2017, 16:20
Źródło informacji Fundacja Dobrych Inicjatyw
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ