Newsletter

Choinka, która łączy

13.12.2018, 10:15aktualizacja: 13.12.2018, 10:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Grafika II Finał Choinki Dobrych Serc
Grafika II Finał Choinki Dobrych Serc
17 grudnia podczas II Finału Choinki Dobrych Serc ponad 360 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących dzieci z rodzin migrantów w Warszawie oraz z Ukrainy. Patronami wydarzenia zostali Rzecznik Praw Dziecka oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

„Podczas II Finału Choinki Dobrych Inicjatyw będą dziać się kosmiczne rzeczy – mówi Bartłomiej Jojczyk, prezes Fundacji Dobrych Inicjatyw. – Będą z nami: Centrum Badań Kosmicznych z nieziemskimi eksperymentami, dotyczącymi komet i misji marsjańskich; Polskie Towarzystwo Astronomiczne z wirtualną podróżą w głąb kosmosu oraz jedyny polski kosmonauta - Mirosław Hermaszewski, który opowie o kosmicznych podróżach” – dodaje.

Wspólne pakowanie prezentów

Istotnym punktem imprezy będzie wspólne przygotowanie paczek świątecznych przez dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych dla ich potrzebujących rówieśników z rodzin migrantów z Ukrainy.

Młodzież z placówek przywiezie na choinkę do Warszawskiego Centrum EXPO XXI - partnera wydarzenia - zebrane przez siebie zabawki oraz słodycze. Prezenty zostaną wspólnie zapakowane, a do każdej paczki dzieci dołączą listy z życzeniami świątecznymi w ojczystych językach rodzin z innych krajów.

Razem przez cały rok

Hasło II Finału Choinki Dobrych Serc brzmi: „Razem przez cały rok!”. Jak podkreślają organizatorzy: „wspólne projekty, kolonie i warsztaty organizowane w ramach Akademii Dobrych Inicjatyw, to ważny element wciągania wychowanków w akcje wolontariackie”.

„W tym roku wspólnie z dziećmi z placówek przeprowadziliśmy ogólnopolską ‘Akcję Wielkanoc – Nie Bądź Jak Mariola!’, której celem było wsparcie samotnych i ubogich seniorów. Kilka miesięcy później, dzięki naszym warsztatom, dzieci samodzielnie opracowały i zrealizowały lokalne projekty wsparcia schronisk dla zwierząt” – wyjaśnia Bartłomiej Jojczyk.

Fundacja Dobrych Inicjatyw wspiera rozwój pasji i talentów wychowanków Domów Dziecka z małych miejscowości w ramach programu Akademia Dobrych Inicjatyw. Organizacja udowadnia, że nie tylko mały krok człowieka na księżycu jest wielkim krokiem ludzkości – także każdy, mały krok dziecka z placówki opiekuńczo-wychowawczej jest wielkim krokiem dla jego przyszłości.

www: https://www.fdi.org.pl/

FB: @FundacjaDobrychInicjatyw

KONTAKT:

tel. kom. +48 695 926 193

e-mail: biuro@fdi.org.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.12.2018, 10:15
Źródło informacji Fundacja Dobrych Inicjatyw
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ