Newsletter

Częstochowa: Ozdoby na święta jak z bajki

06.12.2021, 16:40aktualizacja: 06.12.2021, 16:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Częstochowa
Fot. UM Częstochowa
W piątek 3 grudnia na placu Biegańskiego rozbłysły tegoroczne zimowe dekoracje. Ich charakter nawiązuje do klimatu bajkowych podróży.

Za świąteczny wystrój miasta i dobór ozdób odpowiada Wydział Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta oraz Miejski Zarząd Dróg. Dekoracje na placu Biegańskiego, jak co roku zostały wypożyczone – takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie różnorodności: za każdym razem świąteczny wystrój Częstochowy zaskakuje tematem przewodnim i innym charakterem.

W tym roku miejskie ozdoby nawiązują do bajkowych podróży. Jest zatem autobus z brodą, mikołajową czapką i górą prezentów na dachu oraz balon, który niemal jak u Juliusza Verne może nas zabrać w świąteczny lot. Na placu można też sprawdzić, co jest w środku prezentu i dużej czerwonej bombki. Wszystkie dekoracje 3D umożliwiają nie tylko oglądanie ich z zewnątrz, ale także wejście do środka.

Atrakcje na placu - dzięki pomocy sponsorów (Tel-Bruk. Telenga Radosław i Gramar sp. z o.o. z Lublińca) - uzupełnia jeszcze fotoramka, w której można zrobić sobie zdjęcie oraz… anielskie skrzydła, które zapewne nie pasują do każdego. Obie firmy, już po raz drugi, włączają się w dekorowanie miasta na święta.

W centralnym punkcie stanęła kilka dni temu okazała, żywa choinka. Drzewko, wskazane przez MZD, wycięła, przywiozła, postawiła i rozświetliła świątecznymi lampkami firma Materiały Budowlane  DOMBUD s.c.   

Jak zwykle dekoracje uzupełnią elementy na latarniach, przewieszki i oświetlone drzewa wokół placu.

Kolejnym ważnym sponsorem jest firma Jawo sp. z o.o., która od wielu lat aktywnie uczestniczy w dekorowaniu miasta. Tradycyjnie zapewniła świąteczny klimat przy "Fontannie dziewczynka z gołębiami" w III Alei.

Podświetlane logo Częstochowy, które miasto nabyło na własność, zostało tym razem ustawione na Starym Rynku.

Tradycyjnie całość uzupełniają girlandy zdobiące Aleję Najświętszej Maryi Panny oraz oświetlenie miejskiego Ratusza. W zimowym wystroju miasta nie mogło zabraknąć najważniejszego elementu, czyli choinki. W tym roku świąteczne drzewko – a właściwie drzewo, bo to kilkunastometrowy świerk – zostało wskazane przez mieszkańców, którzy zgłaszali do MZD iglaki, które z różnych przyczyn zostały przeznaczone do wycinki. Oprócz choinki w centralnym punkcie miasta, dzielnicę Raków zdobi również jedna na Placu Orląt Lwowskich.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.12.2021, 16:40
Źródło informacji Częstochowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ