Pobierz materiał i Publikuj za darmo
KABUL, Afganistan, 26 marca 2014 r. /PRNewswire/ - W dniu 19 marca 2014 r. Ehsanollah Bayat, założyciel afgańskiej spółki działającej pod nazwą Afghan Wireless Communication Company (AWCC) oraz dyrektor generalny sieci telewizyjno-radiowej Ariana (ATN), został wybrany "Osobowością Roku" przez Radio Wolna Europa / Radio Liberty's Afghan Service oraz Radio Azadi. Nagroda została przyznana w uznaniu za dwunastoletnie działania podejmowane przez Bayata na rzecz połączenia Afgańczyków w całym kraju z resztą świata za pośrednictwem telefonii, usług szerokopasmowych oraz wyważonego repertuaru radiowo-telewizyjnego, jak również za istotny wkład w działalność humanitarną ze strony Fundacji Bayat - organizacji non-profit.
Dowiedziawszy się o przyznaniu mu nagrody, Ehsan Bayat powiedział: "To dla mnie zaszczyt, że Radio Azadi, które jest wspaniałą organizacją, wyróżniającą się obiektywnym i dogłębnym zrozumieniem kultury i społeczności Afganistanu, wybrało mnie 'Osobowością Roku'. Mam szczęście od dwunastu lat uczestniczyć w rozwoju nowego, współczesnego Afganistanu za pośrednictwem Fundacji Bayat, AWCC i ATN, pragnąc umożliwić Afgańczykom - niezależnie od bariery geograficznej i językowej - uzyskiwanie informacji o problemach istotnych dla całego kraju, a także rozpatrywanie pojawiających się wyzwań, opracowywanie rozwiązań i wspólne świętowanie sukcesów w sposób typowy dla kultury afgańskiej".
Bayat dodał także: "Święto Nowruz to czas odwiedzania przyjaciół i krewnych, świętowania, obdarowywania się prezentami i składania sobie życzeń. Łączenie się z innymi ludźmi jest nadrzędną ideą, na której opierały się dotąd wszystkie moje działania, i wierzę, że usługi takie jak mobilna telefonia, Internet i zrównoważone media ułatwiają podjęcie dialogu i dyskusji pomiędzy Afgańczykami, wspierając tym samym jednolity rozwój i dobrobyt Afganistanu. W historii naszego kraju pokonaliśmy już wiele przeszkód i dostrzegliśmy możliwość, aby wszyscy obywatele Afganistanu, z różnych stron kraju, połączyli się, odbudowali, wzmocnili i poprowadzili całą nację naprzód. A zatem przyjęcie tegorocznej nagrody przyznanej przez Radio Azadi traktuję jako ogromny przywilej".
Nagroda "Osobowość Roku" przyznawana jest przez Radio Azadi każdego roku z okazji święta Nowruz, które przypada w perski nowy rok. Wyróżnienie to stanowi wyraz uznania za wyjątkowy, osobisty wkład na rzecz pokoju, demokracji i kultury afgańskiej. Ehsanollah Bayat został wybrany przez kapitułę złożoną z dziennikarzy Radia Azadi spośród licznych osób nominowanych, których kandydaturę przedstawiły różne grupy społeczne i słuchacze radiowi.
Do grona dotychczasowych laureatów należą Ahmad Sarmast, dyrektor i założyciel Afgańskiego Krajowego Instytutu Muzyki; była księżniczka Hindia d'Afghanistan; afgański muzyk i ambasador dobrej woli ONZ Farhad Darya; ustawodawca Ramzan Bashardost; lekarz i działacz na rzecz praw człowieka Anarkali Honaryar oraz naczelnik prowincji Nangarhar-Gul Agha Sherzai.
Sieć telewizyjno-radiowa Ariana
Założona przez Ehsanollaha Bayata w roku 2005 stacja radiowo-telewizyjna Ariana (ATN) to największe prywatne kanały medialne w Afganistanie, obejmujące swoim zasięgiem 33 z 34 prowincji i docierające do ponad 25 milionów Afgańczyków. ATN jest również dostępna za pomocą satelity dla osób posługujących się językiem perskim i paszto w Europie, Azji, Bliskim Wschodzie oraz Ameryce Północnej. ATN skupia się na przekazywaniu informacji, treści i rozrywki, zaś ramówka ATN kładzie szczególny nacisk na edukację, zdrowie, programy dla dzieci i kobiet oraz informacje ze świata. Zespół ATN może się poszczycić tym, że na bieżąco przekazuje wiarygodne i obiektywne wiadomości swoim widzom i słuchaczom.
Celem ATN od samego początku była integracja i edukacja, "Otworzyć drzwi do lepszego jutra" (ang. "Window for a Better Tomorrow"). Dzięki dwóm ogólnokrajowym platformom telewizyjnym oraz dwóm kanałom radiowym (ATN i ATN News). Naszym celem jest przekazywanie widzom i słuchaczom najlepszej międzynarodowej sztuki i kultury z całego świata. Jednocześnie pozwalamy na zaistnienie miejscowym pisarzom, producentom, aktorom i reżyserom pochodzących z Afganistanu. Programy można oglądać na stronie internetowej ATN, http://www.arianatelevision.com lub za pomocą satelity HotBird i GlobeCast.
Afghan Wireless
Założona przez Ehsanollaha Bayata i mająca swoją siedzibę w Kabulu firma Afghan Wireless spółka joint venture (AWCC), Telephone Systems International Inc. (TSI) oraz Ministerstwa Komunikacji - obsługuje około 4 mln abonentów w całym Afganistanie. Zatrudniając bezpośrednio ponad 5 500 osób i kolejne 100 tys. pośrednio, Afgan Wireless jest jednym z największych pracodawców na afgańskim rynku i liderem w dostarczaniu bezprzewodowych i szerokopasmowych rozwiązań w branży telekomunikacyjnej dla klientów indywidualnych oraz firm. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: http://www.arianatelevision.com.
Fundacja Bayat
Fundacja Bayat posiadająca status 501 c(3) charytatywnej organizacji rządowej. Od 2005 roku troszczy się o dobrobyt afgańskiej ludności. Fundacja, założona i prowadzona przez Ehsana i Fatemę Bayat, wzięła udział w ponad 200 projektach mających na celu poprawę jakości życia młodzieży, kobiet, osób biednych i starszych w Afganistanie. Projekty te obejmowały budowę nowych obiektów i zrównoważonej infrastruktury w ubogich regionach; a także promocję programów zdrowotnych, edukacyjnych, gospodarczych i kulturalnych. Więcej informacji można uzyskać wysyłając wiadomość na adres: info@bayatfoundation.org.
Źródło: Bayat Foundation
KONTAKT:
Montgomery Simus
tel. +1 702 809 6772
e-mail: m.simus@tsiglobe.com
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 27.03.2014, 12:02 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |