Newsletter

Fundacja Mamy i Taty: podsumowania i plany

16.02.2018, 12:01aktualizacja: 16.02.2018, 12:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ratuj rodzinę - plakat
Ratuj rodzinę - plakat
5 lutego Fundacja Mamy i Taty wzięła udział w debacie konstytucyjnej: „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie”. W swoim wystąpieniu prezes fundacji, Marek Grabowski postulował wdrożenie zasad polityki „Family Mainstreaming”, rozumianej jako rozpatrywanie każdego aktu prawnego pod kątem jego wpływu na rodzinę, oraz zogniskowania działań instytucji rządowych i samorządowych na rzecz wzmocnienia rodziny.

Niezbędne jest podjęcie działań na rzecz wzmocnienia rodziny i jej trwałości poczynając od systemu edukacji, nauki budowania relacji interpersonalnych, wprowadzenia cywilnych kursów przedmałżeńskich, refundowanych terapii i kursów małżeńskich oraz zmiany praktyki rozpraw rozwodowych (np. przywrócenie rozpraw pojednawczych, mediacji, terapii).

Kluczowe jest wsparcie dla organizacji pozarządowych kształtujących charakter młodzieży oraz realne wdrożenie misji mediów publicznych.

Powyższe postulaty są zgodne z działaniami prowadzonymi przez fundację w 2017 roku: kampanii „Fajnie być Tatą”, mającej na celu przywrócenie dobrego wizerunku ojców w społeczeństwie oraz kampanii „Strategia Odbudowy Rodziny” wspierającej dokument fundacji o tym samym tytule zawierający podsumowanie 7 letnich doświadczeń i analiz.

W 2017 roku wspieraliśmy działania chroniące małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny i reagowaliśmy na próby demoralizacji młodzieży przez agresywne środowiska lewicowe. Byliśmy gospodarzami panelu „Silna rodzina to silna gospodarka” na Kongresie 590.

2 stycznia 2018 roku uruchomiliśmy portal ratujrodzine.pl, którego zadaniem jest pomoc rodzinom przechodzącym kryzys w związku. Portal zawiera bazę 1000 psychologów oraz generalne porady dotyczące budowania i wzmacniania związku.

W najbliższym roku planujemy przeprowadzenie 2 kampanii społecznych na rzecz trwałości małżeństwa, rozwój portalu ratujrodzine.pl oraz przeprowadzenie cyklu konferencji na rzecz rodziny.

Fundacja Mamy i Taty utrzymuje się dzięki wpłatom indywidualnych darczyńców. Za każdą darowiznę dziękujemy. Wpłaty można dokonać na konto Alior Bank: 40 2490 0005 0000 4520 3441 2862.

Zachęcamy do przekazania Fundacji Mamy i Taty 1% podatku PIT wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000356995 i nazwę: Fundacja Mamy i Taty, ul. Patriotów 110 p. 316, 04-844 Warszawa KRS

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.02.2018, 12:01
Źródło informacji Fundacja Mamy i Taty
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ