Newsletter

Grudziądz: Rewitalizacja w Parku Miejskim

19.11.2020, 15:23aktualizacja: 19.11.2020, 16:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Grudziądz
Fot. UM Grudziądz
Od maja do końca września Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku realizował w Parku Miejskim projekt rewitalizacji zieleni między ulicami Hallera, Cegielnianą i Aleją Wigury. Głównym celem rewitalizacji było wzbogacenie i urozmaicenie roślinności parku. Zasadzono 1 633 krzewy i drzewa, 533 róże oraz 4 600 bylin, roślin cebulowych i roślin wodnych.

Rośliny zostały zasadzone w otoczeniu zbiornika wodnego, gdzie zmieniony został układ rabat i wzbogacony o wiele nowych gatunków, takich jak rododendrony, szałwia, odętka wirgilijska, pysznogłówki, geranium, lilowce. Przy deptaku spacerowym posadzono róże i macierzanki, przy polu do mini golfa rosnąć będą konwalie i barwinki. W otoczeniu Różanki pojawiły się nowe róże historyczne. Obsadzono także pnącymi hortensjami oraz geranium ramy wzdłuż metalowego płotu za polem do mini golfa. Śnieguliczki i irgi mają wyeksponować fragment budowli obronnej z czasów II wojny światowej na skarpie przy ścieżce rowerowej. Na całym terenie posadzono także 1500 tulipanów. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie roślin wodnych do stawu – będą tam rosły lilie wodne oraz kosaćce umieszone na dekoracyjnych wyspach pływających. Autorką projektu zmian jest Magdalena Biernat.  Ostateczny efekt prac widoczny będzie w przyszłym sezonie.
 
Łączny koszt projektu wyniósł około 45 tys. zł. Został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Data publikacji 19.11.2020, 15:23
Źródło informacji Grudziądz
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ