Newsletter

Jacek Wilk liderem Konfederacji w województwie śląskim

05.04.2019, 14:09aktualizacja: 05.04.2019, 14:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jacek Wilk liderem w województwie śląskim
Jacek Wilk liderem w województwie śląskim
2 kwietnia 2019 roku o godz. 12:00 odbyła się konferencja prasowa w centrum Katowic, podczas której poseł Jacek Wilk został ogłoszony liderem Konfederacji w województwie śląskim na najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego. Hasłem przewodnim Jacka Wilka jest "Nowa Energia dla Śląska".

Swoje poparcie dla kandydatury Jacka Wilka wyrazili lokalni przedsiębiorcy, organizacje związane z górnictwem, radni, społeczność młodzieżowa oraz działacze i sympatycy organizacji narodowo-wolnościowych.

Poseł Wilk od początku kadencji zajmuje się sprawami dotyczącymi górnictwa, czego rezultatem jest m.in. kierowanie pracami Parlamentarnego Zespołu ds. Programu POLSKA 3.0. Postuluje wykorzystanie rodzimych zasobów naturalnych przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. Jak podkreśla sam Jacek Wilk: „To dla mnie wielki zaszczyt i duma, że mogę startować z okręgu śląskiego, który jest sercem suwerenności energetycznej Polski”.

Poparcie dla Jacka Wilka wyraził również Marek Niemczyk, prezes Stowarzyszenia Podatników w Polsce, przedsiębiorca oraz współinicjator Programu POLSKA 3.0, największego programu klastrowego w Europie. Swoją wypowiedzią na konferencji podkreślił, że „to sytuacja bezprecedensowa w polskim parlamentaryzmie, że poseł Jacek Wilk stanął na czele Zespołu Parlamentarnego ds. Programu POLSKA 3.0. Jacek Wilk nie wdaje się w spory ideologiczne, ale realnie wpływa na rozwój gospodarczy Śląska i nie tylko. Chciałbym zaznaczyć, że oprócz Jacka Wilka, żaden inny poseł nie zajął się tym tematem. Kandydat jakim jest Jacek Wilk jest nam potrzebny do reprezentowania i dbania o interes gospodarczy Polski”.

Swoją aprobatę do startu Jacka Wilka w wyborach wyraził również Krzysztof Tytko, prezes Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych. Podczas konferencji wspominał: „Spotkaliśmy się z kilkudziesięcioma posłami i senatorami chcąc im przekazać wiedzę o polskich zasobach naturalnych. Jedynie poseł Jacek Wilk zrozumiał wagę tego problemu i pomógł stworzyć platformę poprzez założenie Parlamentarnego Zespołu ds. kopalni Krupiński i technologii zgazowania węgla. Wspólnie opracowaliśmy m.in. ocenę polityki energetycznej i surowcowej Polski. Nasze struktury z wielką chęcią udzielają poparcia Jackowi Wilkowi”.

Poparcie podczas konferencji wyrazili również radni: Sebastian Dziębowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze oraz Jerzy Janoska, członek Ruchu Narodowego, radny Gminy Ogrodzieniec, a także lider Federacji dla RP - Jakub Gruszka.

Nagranie z konferencji prasowej dostępne jest do obejrzenia pod linkiem: https://www.facebook.com/JacekWilkPL/videos/413864366041288/

Poparcie dla posła Jacka Wilka wyraziło również Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski z profesorem Janem Szyszko na czele (w latach 1997-1999 minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, w latach 2005-2007, 2015-2018 minister środowiska). Jak pisze Jacek Wilk: „W polityce zdarzają się czasami niezwykłe porozumienia ponad nawet największymi podziałami. Okazuje się, że w sprawie pakietu klimatycznego i sposobów ochrony interesów Polski przed jego katastrofalnymi skutkami (w szczególności - horrendalnymi, sztucznymi i niszczącymi naszą energetykę - opłatami emisyjnymi) mój pogląd jest bardzo zbliżony do poglądów profesora Jana Szyszki. Ale to nie jedyny punkt wspólny - jak się okazuje mam bardzo podobny pogląd do profesora również w sprawie polskiego rolnictwa (gospodarstwa rodzinne), GMO oraz kilku innych szczegółowych kwestii. Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski za poparcie mojej kandydatury w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak widać otwarte umysły potrafią - mimo różnic - spotkać się na przystanku Suwerenna Polska”.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.04.2019, 14:09
Źródło informacji Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ