Newsletter

Jarocin: Nowe nawierzchnie jeszcze w tym roku

10.09.2021, 14:55aktualizacja: 10.09.2021, 14:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Jarocin
Fot. UM Jarocin
Na większości ulic w centrum Jarocina, objętych rewitalizacją, jeszcze w tym roku pojawi się nawierzchnia asfaltowa lub granitowa. Pozostałe - zyskają ją do końca przyszłego roku.

Pierwsze efekty rewitalizacji można podziwiać na ul. Kościelnej, która stała się wizytówką prac prowadzonych w Śródmieściu. Docelowo – tak pięknie będzie w całym centrum Jarocina, a wykonana inwestycja posłuży mieszkańcom przez kolejne dekady.

Prace związane z realizacją największego w historii Jarocina projektu rewitalizacji, realizowane są obecnie na blisko 30 odcinkach ulic. Najbardziej uciążliwe roboty, związane z rozkopaniem miasta rozpoczęły się na początku ubiegłego roku. Dotychczas, w ich ramach wymieniona została większość przestarzałej i wyeksploatowanej, a przez to awaryjnej, infrastruktury podziemnej.

Teraz przyszedł czas na wykonanie infrastruktury naziemnej. Nową nawierzchnię zyskały już, np. ul. Wodna, ul. Szpitalna i ul. Śródmiejska na odcinku pomiędzy ul. Barwickiego i ul. Hallera. Mieszkańcy mogą bezpiecznie i tzw. „suchą nogą” korzystać z położonej tam pierwszej warstwy asfaltu. Podobna nawierzchnia, a także - granitowa, już wkrótce pojawi się na innych ulicach Śródmieścia, co szczegółowo przedstawia tabela z harmonogramem prac. Ostateczny termin zakończenia robót drogowych podany w harmonogramie związany jest z położeniem ostatniej warstwy nawierzchni. Po nowym asfalcie i granitowej kostce będziemy chodzić jednak znacznie wcześniej.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.09.2021, 14:55
Źródło informacji Jarocin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ