Newsletter

MAC ws. konferencji "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości" (komunikat)

13.06.2014, 17:30aktualizacja: 13.06.2014, 17:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MAC informuje:

Minister Rafał Trzaskowski był dziś (13 czerwca 2014 r.) głównym prelegentem drugiej części konferencji "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości". Jego wystąpienie poprzedzało debatę, w której poruszano takie tematy jak: koszty, korzyści i wyzwania polityki niskoemisyjnej europejskich miast, udział mieszkańców w działaniach niskoemisyjnych, czy źródła finansowania takich projektów.

To już druga edycja konferencji "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości", której organizatorami są Fundacja Schumana i miasto stołeczne Warszawa. W tym roku głównym tematem jest niskoemisyjność w mieście.

- Zmiany technologiczne ostatniej dekady zmieniają relację między państwem i obywatelami, między miastem a jego mieszkańcami – obywatele oczekują od rządzących wysokiej jakości usługi, ale też coraz chętniej korzystają z nowych narzędzi do angażowania się w życie publiczne – powiedział minister Rafał Trzaskowski, dodając, że zarządzanie metropoliami i rozwój ośrodków miejskich przy zachowaniu niskiego poziomu emisji to znaczące wyzwanie. Wyzwanie kulturowe i technologiczne. Wymaga zmiany dotychczasowego sposobu myślenia i działania – z jednej strony współpracy, a z drugiej inteligentnego użycia rozwiązań technologicznych i zmian społecznych.

Wśród nich minister wymienił współpracę i dążenie do synergii tam, gdzie w tej chwili panuje konkurencja, na przykład pomiędzy samorządami oraz inteligentne użycie nowych technologii, bo inteligentne miasta to te, które rozumieją jak zmieniają się potrzeby mieszkańców.

Wydarzenie towarzyszy szczytowi Eurocities, stowarzyszenia łączącego największe europejskie miasta. Tegoroczne spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości na temat zarządzania miastem z zastosowaniem inteligentnych rozwiązań, zwłaszcza dotyczących rozwoju gospodarki niskoemisyjnej. Uczestnicy dyskutowali m.in. o roli miast w kształtowaniu i realizowaniu polityki klimatycznej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.06.2014, 17:30
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.