Newsletter

Miasto Świdnica: Trwa przebudowa alei Niepodległości

21.03.2023, 23:08aktualizacja: 21.03.2023, 23:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. D.Gębala
Fot. D.Gębala
Położono pierwszą warstwę bitumiczną, co pozwoli na przejezdność kończonej strony drogi i rozpoczęcie robót na drugim pasie. Jednocześnie trwają prace przy budowie chodników i zatok parkingowych. Zamontowano już także pierwsze słupy oświetleniowe.

Organizacja ruchu po rozpoczęciu prac na drugim pasie nie ulegnie zmianie. Nadal kierowcy będą jeździć od strony pl. Wolności w kierunku pl. Grunwaldzkiego. Prosimy o stosowanie się do znaków i ostrzeżeń, zwłaszcza w pierwszej fazie robót.

Przypomnijmy, że ulica wyposażona zostanie w nowe oświetlenie drogowe,  kanalizację deszczową, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz zatokę postojową, a istniejąca konstrukcja jezdni zostanie wzmocniona i zamieniona na asfaltobetonową. Niezwykle ważnym elementem jest również zieleń uliczna, która nawiązywać będzie do uwarunkowań historycznych.

Wykonawcą prac jest firma HYPMAR z Modlęcina. Koszt zadania to 6 750 000 zł. Zgodnie z umową roboty drogowe powinny zakończyć się 31 październik 2023 roku.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 21.03.2023, 23:08
Źródło informacji Miasto Świdnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ