Newsletter

MON: minister Siemoniak na spotkaniu ministrów obrony NATO (komunikat)

02.06.2014, 19:35aktualizacja: 02.06.2014, 19:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MON informuje:

W dniach 3-4 czerwca odbędzie się w Brukseli spotkanie ministrów obrony państw NATO, w którym uczestniczyć będzie minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Kolektywna obrona, przygotowania do wrześniowego szczytu NATO w Walii oraz sytuacja na Ukrainie, to najważniejsze tematy dwudniowych obrad szefów resortów obrony. Podczas sesji roboczych Rady Północnoatlantyckiej omówione będą tematy dotyczące Sił Odpowiedzi NATO, współpracy wojsk specjalnych państw sojuszu oraz zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem.

W pierwszym dniu obrad odbędzie się też posiedzenie komisji NATO-Ukraina. Ministrowie omówią aktualną sytuację w tym kraju oraz określą priorytety współpracy w dziedzinie obronności pomiędzy NATO i Ukrainą.

W drugim dniu obrad zaplanowane zostało posiedzenie komisji NATO-Gruzja oraz spotkanie przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących w misji ISAF w Afganistanie. Podczas dyskusji omówiona zostanie aktualna sytuacja bezpieczeństwa w Afganistanie, stan wycofywania wojsk NATO oraz plany dotyczące przyszłej szkoleniowo – doradczej misji sojuszu w tym kraju.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.06.2014, 19:35
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ