Newsletter

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie będzie ponownie otwarte dla zwiedzających od 15 lipca w nowej odsłonie

13.07.2020, 13:32aktualizacja: 13.07.2020, 13:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (1)
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (1)
Tego dnia po raz pierwszy będzie można skorzystać z nowych wersji prezentacji na ekspozycji stałej. Zostały one przygotowane w nowej szacie graficznej, posiadają nieprezentowaną do tej pory ikonografię oraz zaktualizowane i rozbudowane teksty. Multimedia będą dostępne w dwóch językach: polskim i angielskim.

Specjalnie dla zwiedzających przygotowaliśmy także „strefę słuchania” w sali koncertowej, w której będzie można wysłuchać nagrań z występów pianistów z Konkursów Chopinowskich. W „strefie słuchania” będą zapewnione odstępy i limity słuchaczy zgodne z przepisami sanitarnymi dla sal koncertowych.

Rekomendujemy zakup biletów do Muzeum drogą online na stronie: www.bilety.nifc.pl. W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników oraz w celu zachowania niezbędnych wymogów sanitarnych zostały wprowadzone m.in. zmiany w funkcjonowaniu Muzeum:

- godziny otwarcia: 11.00-19.00, kasy będą czynne do 18.15;

- ograniczenie liczby zwiedzających do 60 osób na godzinę;

- obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem do Muzeum, konieczność użycia nitrylowych rękawiczek i maseczek przez gości podczas zwiedzania (prosimy o ich przynoszenie);

- nagrania z Sali Kompozytor będą udostępnione poprzez QR kody, w celu słuchania należy korzystać z własnych urządzeń mobilnych i słuchawek.

Dziękujemy za wyrozumiałość dla obowiązujących ograniczeń i zachęcamy również do uczestniczenia w wydarzeniach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina realizowanych on-line, w tym szczególnie w weekendowych transmisjach recitali fortepianowych z Domu Urodzenia Fryderyka Chopina dostępnych na kanale YouTube i w mediach społecznościowych.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.07.2020, 13:32
Źródło informacji Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ