Newsletter

Nagrody SDP 2016

12.12.2016, 14:35aktualizacja: 12.12.2016, 14:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

15 grudnia br. mija termin składania prac do 24. edycji konkursu o Nagrody SDP na najlepsze publikacje w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie, prowadzonego w 13 kategoriach tematycznych.

Główna Nagroda Wolności Słowa dotyczy publikacji w obronie demokracji i praworządności, ufundowana jest przez Zarząd Główny SDP w najwyższej wysokości 20 tys. zł. Stowarzyszenie jest również fundatorem Nagrody Watergate - z zakresu dziennikarstwa śledczego oraz Nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego - za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie.

Pozostałe kategorie konkursowe: Nagroda im. Macieja Łukasiewicza - za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury oraz popularyzację wiedzy, Nagroda im. Janusza Kurtyki - za publicystykę o tematyce historycznej, Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - za dziennikarstwo ekonomiczne, Nagroda im. Aleksandra Milskiego - dla redakcji mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności, Nagroda im. Stefana Żeromskiego - za publikacje o tematyce społecznej, Nagroda im. Kazimierza Wierzyńskiego - za publikacje o tematyce sportowej, Nagroda im. Adolfa Bocheńskiego - za wyróżniające się dokonania dziennikarskie dla dziennikarzy do 30. roku życia oraz Nagroda im. prof. Stefana Myczkowskiego dotycząca problemów ochrony środowiska.

Nagrody dla fotoreporterów i fotografów: Nagroda im. Erazma Ciołka - za fotografię społecznie zaangażowaną oraz Nagroda im. Eugeniusza Lokajskiego - za fotografię o tematyce sportowej.

Uroczystość wieńcząca konkurs odbędzie się w styczniu 2017 r.

Szczegółowe informacje na stronie: http://sdp.pl/s/regulamin-nagrod-sdp

Fundatorzy oraz sponsorzy konkursu: BP Europa SE Oddział w Polsce - www.bp.pl, Dom Pracy Twórczej SDP w Kazimierzu Dolnym - www.domdziennikarza.com, FAKRO Sp. z o.o. - www.fakro.pl, Fundacja im. Franciszka Stefczyka - www.kasastefczyka.pl/fundacja-stefczyka, Fundator Prywatny Nagrody im. Erazma Ciołka, Grupa ENERGA - www.grupa.energa.pl, PGK Termy Uniejów Sp. z o. o. - www.termyuniejow.pl, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS - www.zaiks.org.pl, Zarząd Główny SDP - www.sdp.pl.

Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej - www.ipn.gov.pl, Narodowe Centrum Kultury - www.nck.pl, Totalizator Sportowy Sp. z o.o. - www.totalizator.pl

Partner wydarzenia: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych - www.pism.pl

KONTAKT:

Biuro ZG SDP

tel./faks 22 827 87 20

e-mail: sdp@sdp.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.12.2016, 14:35
Źródło informacji Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.