Newsletter

Nagrody SDP 2019

06.02.2020, 10:29aktualizacja: 06.02.2020, 10:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przypomina, że 10 lutego br. mija termin składania prac do konkursu o doroczne Nagrody SDP.

27. edycja konkursu obejmuje publikacje w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie, opublikowane lub wyemitowane w mediach w roku 2019. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze, fotoreporterzy i fotografowie.

W tym roku nagrody i wyróżnienia przyznane będą w 15 kategoriach: Główna Nagroda Wolności Słowa - dotyczy publikacji w obronie demokracji i praworządności, demaskujących nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich, praw człowieka, Nagroda Watergate za dziennikarstwo śledcze, Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie, Nagroda im. Krystyny Grzybowskiej za publicystykę o tematyce europejskiej, Nagroda im. Macieja Łukasiewicza za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury oraz popularyzację wiedzy, Nagroda im. Janusza Kurtyki za publikacje o tematyce historycznej, Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za dziennikarstwo ekonomiczne, Nagroda im. Stefana Żeromskiego za publikacje o tematyce społecznej, Nagroda im. Kazimierza Wierzyńskiego za publikacje o tematyce sportowej, Nagroda im. Adolfa Bocheńskiego skierowana do młodych dziennikarzy (do 30 roku życia) za wyróżniające się dokonania dziennikarskie, Nagroda im. Aleksandra Milskiego dla redakcji mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności. SDP zaprasza fotoreporterów i fotografów do dwóch kategorii konkursowych: Nagrody im. Eugeniusza Lokajskiego za fotografię o tematyce sportowej oraz Nagrody im. Erazma Ciołka za fotografię społecznie zaangażowaną. W ramach konkursu prowadzona jest również nagroda Klubu Publicystów Ochrony Środowiska „Ekos” (afiliowanego przy SDP) - Nagroda im. prof. Stefana Myczkowskiego, przyznawana za najlepsze publikacje o problemach ochrony środowiska. W tym roku SDP wprowadziło Nagrodę Specjalną jako piętnastą kategorię konkursową.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://sdp.pl/regulamin/

Fundatorzy oraz sponsorzy konkursu: BP Europa SE Oddział w Polsce, Dom Pracy Twórczej SDP w Kazimierzu, FAKRO Sp. z o.o., Fundacja Macieja Rybińskiego, Fundator Prywatny Nagrody im. Erazma Ciołka, Polska Agencja Prasowa, PGK Termy Uniejów Sp. z o. o., Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL, Zarząd Główny SDP.

Partnerzy i patroni: Fundacja Solidarności Dziennikarskiej, Instytut Pamięci Narodowej, Narodowe Centrum Kultury, Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Partner gali: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Konkurs wspiera: Grupa Energa.

Patroni medialni: Polska Agencja Prasowa, Tygodnik „Do Rzeczy”, „Gazeta Polska”, Tygodnik „Sieci”, Telewizja Polska, Polskie Radio, Portal wPolityce.pl, Portal Niezalezna.pl, „Gazeta Polska Codziennie”, Telewizja Republika, TVP Historia, Amicus Media, „Forum Dziennikarzy”, „Bez Wierszówki”, „Kurier WNET”.

KONTAKT:

Biuro ZG SDP

tel./fax 22 827 87 20

e-mail: sdp@sdp.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.02.2020, 10:29
Źródło informacji Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.