Newsletter

Nowa kampania społeczna Fundacji Mamy i Taty wspiera młode małżeństwa

20.12.2019, 16:46aktualizacja: 20.12.2019, 16:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Adobe Stock
Adobe Stock
Cywilne kursy przedmałżeńskie wraz z podręcznikiem oraz ułatwienia w godzeniu ról rodzinnych i zawodowych mają przygotować młode pary do pełnienia ról małżeńskich i poprawić równowagę pomiędzy pracą a życiem rodzinnym. Celem nadrzędnym jest wzmocnienie instytucji małżeństwa i ograniczenie liczby rozwodów.

Fundacja Mamy i Taty rozpoczyna kolejny projekt badawczo-rozwojowy z obszaru profilaktyki rodzinnej, finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

„Rodzina w Polsce przeżywa głęboki kryzys, o czym świadczą statystyki rozwodów. Istnieje więc potrzeba realizacji projektów takich, jak inicjatywy Fundacji Mamy i Taty, bo rodzina to podstawa społeczeństwa. Wszystkie działania mające na celu pomoc rodzinie mogą liczyć na wsparcie Ministerstwa Sprawiedliwości” – powiedział Miłosz Łaski doradca ds. promocji Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Ponad trzyletni projekt stanowi odpowiedź na dwa obserwowane coraz częściej zjawiska społeczne, przyczyniające się do rozpadu więzi rodzinnych. Pierwszym jest brak odpowiedniego przygotowania narzeczonych i młodych małżonków do pełnienia ról małżeńskich. Drugim zjawiskiem, któremu będzie przeciwdziałać kampania Fundacji Mamy i Taty, są trudności w pogodzeniu ról zawodowych i rodzinnych na dalszym etapie małżeństwa.

„Rodzina potrzebuje odnowy. Wzory kultury popularnej wyrabiają dziś w młodych ludziach konsumpcyjny stosunek do małżeństwa. Z kolei na trudności w godzeniu ról rodzinnych i zawodowych wpływa wiele czynników społeczno-kulturowych, prawnych i ekonomicznych – mówi Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty. – Oba zjawiska stanowią poważne zagrożenie dla stabilnej i trwałej rodziny”.

Cywilne kursy przedmałżeńskie będą rzetelnie i mądrze informować o prawdziwych wyzwaniach, ale i szczęściu, jakie daje małżeństwo. Nowy projekt Fundacji Mamy i Taty przewiduje opracowanie programu pilotażowych kursów przedmałżeńskich, obejmujących zagadnienia psychologiczne i prawne oraz podręcznik dla młodych małżeństw. Fundacja przygotuje także raport z rekomendacjami zmian legislacyjnych, które będą wspierać godzenie przez małżonków ról rodzinnych i zawodowych. W formie broszury zostanie również opracowany specjalny poradnik dla pracodawców i pracowników.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.12.2019, 16:46
Źródło informacji Fundacja Mamy i Taty
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.