Newsletter

Ostrowiec Świętokrzyski: Centrum Ostrowca po zmianach

01.04.2021, 11:39aktualizacja: 01.04.2021, 11:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świetokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świetokrzyski
Dobiegają końca prace związane z realizacją dwóch zadań drogowych prowadzonych w samym centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Ulica Siennieńska, Jana Głogowskiego i Okólna, a także dr Adama Wardyńskiego i Piwna zmieniają swoje oblicze, ale także całościowy obraz tej części miasta. Już wkrótce zostaną domknięte ostatnie prace na ulicy Okólnej, która prowadzi wzdłuż południowej pierzei również zmieniającego swoją szatę na wiosenną Rynku.

O zaawansowaniu robót drogowych, a także wiosennych nasadzeniach i porządkach poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent miasta Jarosław Górczyński ze swoimi,  odpowiedzialnymi za poszczególne zadania współpracownikami.

- Dzięki przeprowadzonym pracom remontowym ostrowieckie śródmieście zmieniło się diametralnie. Dobiegający końca remont ulic Siennieńskiej, Jana Głogowskiego, Okólnej oraz dr. Adama Wardyńskiego i Piwnej uzupełnia dzieło rewitalizacji tej dzielnicy. Nowoczesne połączenie Okólnej z Siennieńską zarówno usprawniło ruch kołowy, ale i pieszy. Nasi mieszkańcy zyskali atrkacyjny trakt spacerowy prowadzący łączący dwie różne wizytówki miasta – Górę Kościelną i Wąską Uliczkę i Rynek z naszą najnowszą wizytówką, czyli Ostrowieckim Browarem Kultury. Okól  Powstanie tu reprezentacyjna ulica naszego miasta, która będzie świetnie korespondować z sąsiadującym Ostrowieckim Browarem Kultury. Kończymy jeden etap prac w centrum miasta, ale najważniejsze zadanie jest nadal w realizacji – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Dopiero zakończenie budowy łącznika ulic Furmańskiej i Leona Chrzanowskiego domknie dzieło. Dobiegające końca prace remontowe oraz największa obecnie inwestycja miejska za blisko 17 mln złotych są świadectwem zmian w myśleniu o mieście. Od sześciu lat stawiamy na kompleksowy rozwój miasta i jego poszczególnych dzielnic, by zarówno mieszkańcy, ale i przedsiębiorcy i inwestorzy czuli się tu komfortowo.

Codziennemu komfortowi ostrowczan i ich rodzin ma również służyć zmieniające się oblicze ostrowieckiego Rynku, a także skwerów i rond. Elementy i dekoracje świąteczne ocieplają i ożywiają centralny plac miejski, który coraz chętniej odwiedzany jest przez mieszkańców. Ustawiony pośrodku Rynku 6 – metrowy klon stanowi zapowiedź kolejnych działań, których efekty nasi mieszkańcy poznają już wkrótce.

Przypomnijmy, że łączna wartość zadań drogowych w centralnej części miasta to ponad 23 mln złotych. Remont ulicy Siennieńskiej, Okólnej i Piwnej wyniósł 4 439 449, 87, a doktora Adama Wardyńskiego i Piwnej 1999574,72 złote. Oba te zadania zyskały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a budowa łącznika ulic Furmańskiej i Leona Chrzanowskiego opiewająca na 16 878 000 zł z Regionalnego Programu Rozwoju Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.04.2021, 11:39
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.