Newsletter

Piotrków: Nowy parking jeszcze w tym roku

04.10.2022, 15:01aktualizacja: 04.10.2022, 15:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Piotrków Trybunalski
Fot. UM Piotrków Trybunalski
O kilkadziesiąt miejsc parkingowych wzbogaci się jeszcze w tym roku ulica Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim. To odpowiedź władz miasta na apele mieszkańców zgłaszanych ws. budowy parkingu w pobliżu wiaduktu kolejowego.

Rokrocznie w Piotrkowie Trybunalskim przybywa miejsc postojowych dla samochodów. Budujemy je przy okazji wykonywania kompleksowych modernizacji ulic, ale także jako samodzielne inwestycje. Jeszcze w tym roku wybudujemy parking, przy ulicy Wojska Polskiego (przy wiadukcie kolejowych, vis-a-vis optyka). Realizacja tego zadania, to odpowiedź miasta na postulaty mieszkańców zgłaszanych ws. budowy parkingu w pobliżu wiaduktu.

- Na placu w rejonie ulicy Budki zwyczajowo wykorzystywanym przez mieszkańców do parkowania aut powstanie kilkadziesiąt miejsc postojowych z prawdziwego zdarzenia ze stanowiskiem dla osób z niepełnosprawnościami. Cała nawierzchnia utwardzona zostanie płytami ażurowymi, na których wyodrębnione zostaną stanowiska do postoju - informują pracownicy ZDiUM.

- Parking będzie udogodnieniem dla mieszkańców, ale również osób przyjeżdżających w ten rejon miasta, by załatwiać rozmaite sprawy w punktach usługowych, handlowych czy w pobliskiej poradni - mówił prezydent Krzysztof Chojniak.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.10.2022, 15:01
Źródło informacji Piotrków Trybunalski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.