Newsletter

Piotrków: Ostatnia prosta drogi do "Słoneczka"

14.11.2022, 21:28aktualizacja: 14.11.2022, 21:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Piotrków
Fot. UM Piotrków
Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy drogi w kierunku miejskiego kąpieliska „Słoneczko”. Aktualnie prace skupiają się przy budowie parkingu oraz pętli autobusowej, które znajdą się nieopodal kompleksu.

Trwają intensywne roboty związane z zagospodarowaniem terenów przy zbiorniku Bugaj polegające na budowie nowego układu drogowego w kierunku kąpieliska "Słoneczko".

- Kończymy układanie kostki betonowej na chodniku i ścieżce rowerowej, urządzanie zieleni oraz budowę rowów odwadniających. Trwają prace wykończeniowe przy nowo wybudowanym łączniku z wschodnią obwodnicą miasta. Wylane są już pierwsze warstwy asfaltu na drodze w kierunku "Słoneczka" - wyliczają pracownicy Biura Inwestycji i Remontów i dodają, że inwestycja powinna zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni.

- Dzięki inwestycji skomunikujemy ważne tereny zarówno z punktu widzenia rekreacji, jak również z punktu widzenia potencjału inwestycyjnego - zaznacza prezydent Krzysztof Chojniak.

Przypominamy, że inwestycja realizowana jest w dwóch etapach. Pierwszy objął  budowę ronda na ulicy Wierzejskiej (za wiaduktem - jadąc w stronę Koła). Natomiast drugi etap to budowa dwóch dróg. Jedna z nich poprowadzi w okolice kąpieliska "Słoneczko" i zakończona będzie parkingiem na około 100 aut. Druga to łącznik powstałej drogi z ul. Miast Partnerskich. Zakres przewiduje także ułożenie chodnika z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowej. Powstaną również zatoki autobusowe, a wzdłuż staną energooszczędne latarnie z oprawami LED.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.11.2022, 21:28
Źródło informacji Piotrków Trybunalski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.