Newsletter

Piotrków: Plac Litewski z mini-linarium

17.10.2022, 21:49aktualizacja: 19.10.2022, 10:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Piotrków Trybunalski
Fot. UM Piotrków Trybunalski
W Piotrkowie przybyło kolejne mini-linarium. Dzieci bawią się już na nowoczesnym placu zabaw, jaki wybudowaliśmy na placu Litewskim.

Budowa nowoczesnego placu zabaw na placu Litewskim od pierwszych dni budziła duże zainteresowanie ze strony najmłodszych, którzy z wielkim entuzjazmem śledzili etapy realizacji inwestycji. Po kilku miesiącach prac w miniony poniedziałek odbył się odbiór techniczny inwestycji. Obiekt uzyskał certyfikat bezpieczeństwa co oznacza, że dzieci mogą już śmiało korzystać z uroków tego miejsca.

- Projekt musieliśmy nieco zmodyfikować, ponieważ już na etapie realizacji inwestycji konserwator zabytków wniósł swoje zastrzeżenia co do zaprojektowanego ogrodzenia placu zabaw - informują pracownicy ZDiUM i dodają. - W to miejsce planujemy posadzić nasadzenia, które oddzielą plac zabaw od otoczenia, a szczególnie znajdującej się nieopodal ruchliwej drogi.
Warto zaznaczyć, że realizacja tego typu inwestycji dla najmłodszych piotrkowian w tej lokalizacji to bardzo ważne uzupełnienie prowadzonej rewitalizacji społecznej najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego.

Przypominamy, że na blisko 400 metrach kwadratowych zamontowano: 3-stanowiskową huśtawkę, w tym tzw. „bocianie gniazdo”, trampolinę ziemną, karuzelę, huśtawki wagowe, zestaw drabinek i kratownic, mini-linarium oraz duży zestaw zabawowy, w skład którego wchodzą m.in. różnej wielkości zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa zjazd strażacki, most linowy i most-równoważnia, gra w kółko i krzyżyk, drążki gimnastyczne, drabinka łukowa oraz przeplotnia linowa. Całość uzupełniają gumowe maty.

Koszt inwestycji wyniósł około 275 tys. zł

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.10.2022, 21:49
Źródło informacji Piotrków Trybunalski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ