Newsletter

Pleszew: Koncerty i drukowane renifery

07.12.2021, 13:09aktualizacja: 07.12.2021, 13:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. (UMiG Pleszew): Grudniowe spotkania na pleszewskim Rynku odbywają się w pięknej świątecznej scenerii ; w tle autorski renifer z drukarki 3D
Fot. (UMiG Pleszew): Grudniowe spotkania na pleszewskim Rynku odbywają się w pięknej świątecznej scenerii ; w tle autorski renifer z drukarki 3D
Aż do Świąt Bożego Narodzenia w każdy weekend pleszewski Rynek będzie tętnił życiem. W pierwszą niedzielę grudnia odpalono świąteczne iluminacje. Pojawiły się także…drukowane, kukurydziane renifery.

W trzy grudniowe weekendy Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew proponuje mieszkańcom wspólne „Świąteczne spotkania na pleszewskim Rynku”. Jest to cykl imprez trwających od piątku do niedzieli, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Pierwsze z nich było bardzo spektakularne, ponieważ uroczyście odpalono świąteczne iluminacje, wraz z gigantyczną choinką, która pojawiła się na rynkowym placu. Dużym zaskoczeniem były także dwa renifery – niezwykłe, bo ekologiczne, wydrukowane na drukarce 3D z mączki kukurydzianej. Autorem druku jest młody pleszewianin Kamil Kaliński. Ogromną atrakcją dla najmłodszych był także wjazd św. Mikołaja.

- Byliśmy zaskoczeni tak dużą frekwencją podczas pierwszego z cyklu spotkań. Cieszę się, że w imprezę włączyli się sami mieszkańcy organizując stoiska gastronomiczne, sprzedaż pierników czy świątecznych ozdób. A to dopiero początek. Przed nami dwa wspaniałe weekendy pełne świątecznych atrakcji – komentuje burmistrz Arkadiusz Ptak. A tych będzie sporo, np. przejazdy karuzelą wenecką czy zagroda z żywymi reniferami i św. Mikołajem. Na scenie będą koncerty, spektakle i pokazy akrobatyczne. Do tego bitwa na śnieżki, piernikowe warsztaty, mikołajowy quest i fireshow. Jak co roku świąteczne przejazdy z atrakcjami zapewnia także pleszewska kolejka wąskotorowa. W drugi dzień świąt natomiast w bożonarodzeniowej szopce pojawią się żywe zwierzęta.  

Tak bogate „Świąteczne Spotkania na pleszewskim Rynku” były możliwe dzięki nagrodzie głównej, jaką zdobył Pleszew w kategorii gmin wiejsko-miejskich w konkursie „Samorząd PRO FAMILIA 2021”, który zorganizowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Doceniono w nim politykę prorodzinną samorządu i troskę o pleszewskie rodziny. Dlatego nagrodę ufundowaną przez Fundację Orlen przeznaczono na integracyjne i rodzinne spotkania.  

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.12.2021, 13:09
Źródło informacji Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ