Newsletter

Po historycznej wizycie w Oświęcimiu Światowa Liga Muzułmańska składa hołd ofiarom ze Srebrenicy

11.02.2020, 10:02aktualizacja: 11.02.2020, 10:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Potočari, Bośnia i Hercegowina, 10 lutego 2020 r. /PRNewswire/ -- W niedzielę sekretarz generalny Światowej Ligii Muzułmańskiej złożył hołd ofiarom ludobójstwa w Srebrenicy, co nastąpiło po niedawnej wizycie w Oświęcimiu w celu podniesienia świadomości na temat zagrożeń, którym podlegają mniejszości na całym świecie.

W ramach wizyty w Bośni i Hercegowinie dr Mohammed Al-Issa odwiedził miejsce pamięci w Potočari. Wizyta w miejscu pamięci nastąpiła w zaledwie dwa tygodnie po udziale w obchodach 75 rocznicy wyzwolenia Oświęcimia. Sekretarz stał się tym samym najwyższym rangą przywódcą Islamu, który odwiedził obóz.

„Dzisiejsza wizyta Światowej Ligii Muzułmańskiej jest ważnym sygnałem: nigdy nie pozwolimy, aby to, co wydarzyło się w Srebrenicy powtórzyło się w stosunku do kogokolwiek, gdziekolwiek na świecie” – skomentował dr Al-Issa, który znany jest jako przywódca religijny głoszący umiarkowany Islam i partnerstwo między wiarami.

„To miejsce jest miejscem żalu, ale także determinacji świata Muzułmanów. Przypomina nam, co moce zła mogą zrobić, jeżeli dobrzy ludzie i osoby u władzy ich nie powstrzymają – skomentował dr Al-Issa. – Mamy obowiązek ochrony pamięci i prawdy na temat ludobójstwa w Srebrenicy oraz masowych zbrodni przeciwko Bośniakom w latach 90. nie tylko wśród Muzułmanów, ale wśród całej ludzkości” – dodał sekretarz.

Al-Issa został powitany w miejscu pamięci przez prezesa rady sterującej Šefketa Hafizovića, dyrektora Emira Suljagića i przedstawicieli ofiar, świadków i członków rodzin osób zmarłych w ludobójstwie.

„Miejsce pamięci w Srebrenicy to instytucja, której drzwi są otwarte dla wszystkich, którzy uznają przestępstwo ludobójstwa, chcą aktywnie wspierać nasze programy edukacyjne i szerzenia prawdy na temat ludobójstwa oraz chcą pracować z nami w celu zapobieżenia zajścia kolejnego ludobójstwa w przyszłości” – skomentował Hafizović.

„Dr Al-Issa i Światowa Liga Muzułmańska przewodzą we wstawianiu się za ofiarami ludobójstwa. Sekretarz podniósł wagę tej niezmiernie istotnej kwestii i jest ona teraz w samym środku dialogu między religiami tu w regionie i na całym świecie” – dodał prezes.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1088292/Muslim_World_League_pays_tribute.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/837598/Muslim_World_League__Logo.jpg

Źródło: Muslim World League

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.02.2020, 10:02
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ