Newsletter

Powiat Leżajski: Wręczono promesy Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym

25.10.2022, 08:13aktualizacja: 25.10.2022, 08:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Leżajsku
Fot. Starostwo Powiatowe w Leżajsku
W Polsce istnieje obecnie 6 200 Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Strażackich, w których działa ponad 76 tys. dzieci i młodzieży. W 15 jednostkach OSP istniejących na terenie powiatu leżajskiego takie drużyny również z powodzeniem funkcjonują.

Ich celem jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat.

W obliczu wciąż rosnącego zainteresowania młodych ludzi tą formą aktywności społecznej rząd przekazał 25 mln zł na rzecz MDP. Środki te mogą zostać przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie osobiste oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia członków MDP.

24 października br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono promesy dla MDP.

Obok komendantów gminnych OSP oraz dzieci i młodzieży zrzeszonej w MDP w spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jerzy Paul, Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek, wójt Gminy Kuryłówka i prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kuryłówce Agnieszka Wyszyńska, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Józef Kludys i zastępca Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Jacek Grzywna.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.10.2022, 08:13
Źródło informacji Powiat Leżajski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.