Newsletter

Powiat Pilski: Lekcja ekologii przed budynkiem Starostwa

29.11.2021, 22:53aktualizacja: 29.11.2021, 22:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Podczas Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, na ścieżkach ekologicznych przy Starostwie edukowała się młodzież szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.

Uczniowie przez cały tydzień odwiedzali nową całodobową terenową stację ekologiczną znajdującą się przed wyremontowanym już budynkiem Starostwa. Znajdują się na niej gabloty solarne z treściami ekologicznymi, wiata z ławkami i stołem z pulpitami edukacyjnymi. Stanął tu również zegar fenologiczny obrazujący zjawiska zachodzące w przyrodzie na przestrzeni pór roku. W miniony piątek ścieżkę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół przy Teatralnej, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile. Niektóre klasy starosta pilski Eligiusz Komarowski miał przyjemność gościć również u siebie w gabinecie.

Stację ekologiczną Powiat Pilski wybudował korzystając z dofinansowania w wysokości 87 tys. zł, które Powiat Pilski pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wpisuje się ona w zagospodarowanie terenu wokół wyremontowanego już budynku Starostwa i w  szerokie działania edukacji ekologicznej mieszkańców prowadzonych przez Powiat Pilski od 2018 r.

- Zapraszam mieszkańców. Podczas spaceru np. z dziećmi, warto zatrzymać się przed Starostwem; wieczorem gabloty są podświetlone i dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy o ochronie środowiska – mówi starosta.  

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.11.2021, 22:53
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ