Newsletter

Powiat Pilski: Trwają prace przy przebudowie centrum Osieka nad Notecią

09.05.2023, 08:31aktualizacja: 09.05.2023, 08:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
W Osieku nad Notecią trwają intensywne prace przy przebudowie ul. Dworcowej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką do zbiegu z ulicą Różaną.

- Dzięki tej inwestycji zostanie gruntownie przebudowane centrum Osieka nad Notecią, jednej z największych wsi powiatu pilskiego i województwa wielkopolskiego. Miejsce to stanie się wizytówką tej miejscowości - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski, który z Iwoną Schulz, radną Rady Powiatu w Pile z okręgu wyrzyskiego niedawno oglądali postępy prac.   

Przebudowa ul. Dworcowej obejmuje również powstanie nowych chodników, mini parku z architekturą ogrodowo-wypoczynkową, wydzielenie miejsc parkingowych oraz nowej zatoki autobusowej.

Wartość inwestycji to ok. 3 mln zł. Powiat Pilski uzyskał na jej realizację dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Inwestycja ma być zakończona w październiku bieżącego roku. Wykonawcą prac jest firma Pol-Dróg.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.05.2023, 08:31
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ