Newsletter

Powiat Pilski: Wsparcie dla jednostek OSP od Komendanta Głównego PSP

03.08.2023, 06:36aktualizacja: 03.08.2023, 06:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Starostwo Powiatowe w Pile
16 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminach powiatu pilskiego otrzymało od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Andrzeja Bartkowiaka promesy na dofinansowanie.

Uroczyste spotkanie z Komendantem odbyło się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 PSP w Pile. Uczestniczył w nim również Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na co dzień niosą pomoc mieszkańcom i często wspierają w akcjach ratowniczych strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Pile. Dlatego także ważne jest ich wyposażenie w profesjonalny sprzęt. Powiat Pilski regularnie wspiera jednostki OSP dokładając m.in. środki do zakupu strażackich wozów, ale by mogły być one skuteczne w akcjach ratowniczych, nieustająco trzeba wyposażać druhów w nowoczesny sprzęt i na bieżąco go uzupełniać. Dlatego cieszę się, że tak wiele jednostek z naszego powiatu otrzymało kolejne znaczące wsparcie – mówi starosta.

Dofinansowanie otrzyma 11 jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz 5 jednostek, które działają poza nim. Pieniądze te z pewnością bardzo się przydadzą. Jednostki OSP mogą za nie kupić niezbędne umundurowanie bojowe, środki łączności, specjalistyczny sprzęt używany w akcjach ratunkowych.

- Gratuluję dowódcom jednostek oraz druhom. Jestem pewien, że dobrze wykorzystacie otrzymane dofinansowanie - dodaje starosta.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.08.2023, 06:36
Źródło informacji Powiat Pilski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ