Newsletter

Prywatność to fundament - Edward Snowden w Polsce

18.03.2016, 13:07aktualizacja: 18.03.2016, 13:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Prywatność to Fundament
Prywatność to Fundament
19 marca 2016 o godz. 12:00 porozumienie Fundament Społeczeństwa Informacyjnego organizuje wyjątkową debatę o prywatności i bezpieczeństwie w czasach komunikacji przez media elektroniczne. Jako pierwsi w Polsce zaprosili do rozmowy Edwarda Snowdena - "whistleblowera", który w bezprecedensowy sposób rozpoczął globalną debatę na temat inwigilacji.

"Edward Snowden jest osobą, która budzi różne, często skrajne, emocje. Jednak nie możemy uciec od faktu, że wywołał największą debatę na temat prywatności w XXI wieku. Informacje przez niego przekazane stały się punktem wyjścia do dyskusji o relacjach władza obywatele i pokazały nam, że Internet nie jest jednak ostoją bezgranicznej wolności, a każdy obywatel jest narażony na inwigilację. Wynik tej debaty przesądzi w jaki sposób przebiegać będą relacje między bezpieczeństwem państw, a wolnością obywateli. Warto wziąć w niej udział już teraz" - Krzysztof Izdebski, dyrektor programowy porozumienia Fundament Społeczeństwa Informacyjnego.

Rozmowa z Edwardem Snowdenem przebiegać będzie w języku angielskim, a organizatorzy nie zapewniają tłumaczenia tej części spotkania. Po rozmowie przejdziemy do debaty nad tematem inwigilacji w Polsce. Dzięki obecności prelegentów z różnych środowisk, postaramy się przedyskutować te kwestie w oparciu o różne punkty widzenia. W panelu wezmą udział: Jarosław Lipszyc - porozumienie Fundament Społeczeństwa Informacyjnego, Wojciech Klicki - Fundacja Panoptykon, Draginja Nadaždin - Amnesty International oraz Ewa Ivanova - Dziennik Gazeta Prawna.

Fundament Społeczeństwa Informacyjnego jest porozumieniem wiodących w swojej dziedzinie instytucji: Fundacji Nowoczesna Polska będącej liderem w zakresie edukacji cyfrowej i medialnej oraz Fundacji ePaństwo dbającej o otwarty dostęp do danych publicznych. Spotkanie z Edwardem Snowdenem chcemy wykorzystać do uruchomienia dyskusji na tematy wartości i praktycznych możliwości działania społeczeństwa obywatelskiego w czasach inwigilacji totalnej. Fundament wykorzystuje swoją siłę, aby dać narzędzia i możliwości innym organizacjom.

Kontakt dla mediów:

Asia Przybylska

Porozumienie Fundament Społeczeństwa Informacyjnego

tel. kom. +48 660 614 975

e-mail: media@fundament.ngo

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.03.2016, 13:07
Źródło informacji porozumienie Fundament Społeczeństwa Informacyjnego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ