Newsletter

Ruda Śląska: Wielkanocne śniadanie biznesowe

14.04.2014, 13:01aktualizacja: 14.04.2014, 13:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Konsul USA do spraw polityczno-ekonomicznych, będzie gościem „Wielkanocnego Śniadania Biznesowego”, które odbędzie się w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Andrew Caruso, konsul USA do spraw polityczno-ekonomicznych, będzie gościem „Wielkanocnego Śniadania Biznesowego”, które odbędzie się 15 kwietnia w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

W spotkaniu wezmą udział firmy skupione w Śląskim Klastrze ICT i Multimediów Hub Club.

- Śniadanie biznesowe to znakomita okazja do nawiązania kontaktów w branży, zaprezentowania swojej oferty, wymiany doświadczeń i potrzeb różnych środowisk biznesowo-społecznych - podkreśla Joanna Sochacka, prezes Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości. - W czasie śniadania przedstawimy założenia nowych programów uruchamianych w klastrze: programu wsparcia sprzedaży dla członków Hub Club oraz programu współpracy i wymiany przestrzeni biznesowej - dodaje. W trakcie spotkania konsul Stanów Zjednoczonych - Andrew Caruso - opowie o roli rządu USA w rozwoju innowacji w Polsce.

Zainicjowany w Rudzie Śląskiej Śląski Klaster ICT i Multimediów Hub Club powstał dzięki wsparciu z funduszy unijnych. Grupa od ponad dwóch lat aktywnie działa na arenie regionalnej i międzynarodowej. Klaster skupia 30 śląskich mikro, małych i średnich przedsiębiorców, dwie instytucje otoczenia biznesu oraz dwie śląskie uczelnie - Uniwersytet Śląski oraz Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Przedsięwzięcie ma na szczególnym względzie m.in. umacnianie marki śląskich przedsiębiorców IT, budowanie sieci kooperacji uczestników, rozwój współpracy międzynarodowej w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii, generowanie innowacyjnych pomysłów, organizowanie wspólnych działań promocyjnych oraz tworzenie infrastruktury badawczo–rozwojowej.

Warto dodać, że klaster z Rudy Śląskiej jako jedyny z Polski znalazł się na światowej mapie międzynarodowej sieci klastrów. Dzięki temu jego członkowie mają możliwość nawiązania współpracy z firmami skupionymi w klastrach ICT w 43 miejscach w Europie, Ameryce, Azji oraz Australii i Oceanii.

„Wielkanocne Śniadanie Biznesowe” odbędzie się 15 kwietnia br. o godzinie 10:00 w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej przy ul. Karola Goduli 36, w sali konferencyjnej nr 1.

Agenda:

10:00 – 10:15 – powitanie gości przez Joannę Sochacką - Przewodniczącą Rady Śląskiego Klastra ICT i Multimediów (wręczenie certyfikatów nowym członkom i wręczenie nagrody dla firmy Silesia Games za zdobycie pierwszej nagrody na Mobile World Congress w Barcelonie)

10:15 - 10:25 - wystąpienie Grażyny Dziedzic - Prezydent Miasta Ruda Śląska

10:25 – 10:45 – podsumowanie wyjazdów promocyjnych, Marcin Warzocha Ambasador Klastra:

• Targi IT CeBIT 2014, Niemcy

• Targi IT Goteborg, Szwecja

• Oferta targów IT Japan Week

10:45 – 11:30 – “U.S. government’s role in start-up and innovation encouragement in Poland” ¬- Andrew Caruso Konsul USA ds. Polityczno – Ekonomicznych

11.30-11:50 – „Z nami się opłaca – oferta dla przedsiębiorców z grupy ICT” - Anna Cudzik, Raiffeisen Bank Polska S.A.

11:50 – 12:40 – „Świat urządzeń, serwisów i użytkowników – jak tworzone są aplikacje w czasach, w których grzechotka ma swój mikroprocesor” - Tomasz Kopacz, Senior Architect Evangelist, Microsoft

12:40 – rozmowy kuluarowe.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.04.2014, 13:01
Źródło informacji UM Ruda Śląska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.